Home / Inne / Piotr Biesiekirski rozpoczyna sezon CEV Moto2 w Jerez 

Piotr Biesiekirski rozpoczyna sezon CEV Moto2 w Jerez 

Piotr Biesiekirski weźmie w najbliższy weekend udział w trzeciej rundzie motocyklowych mistrzostw Europy Moto2, która odbędzie się na znanym z mistrzostw świata MotoGP, hiszpańskim torze w Jerez de la Frontera.

Jedyny Polak w stawce nie mógł wziąć udziału w dwóch pierwszych rundach mistrzostw Europy z powodu kontuzji kolana, jakiej nabawił się podczas ostatnich przedsezonowych testów w Portugalii.

W najbliższy weekend 21-latek wróci do rywalizacji w hiszpańskim Jerez de la Frontera, gdzie w kwietniu od wygranej rozpoczął sezon mistrzostw Hiszpanii klasy Superstock 1000, sięgając po pierwsze z trzech zwycięstw z rzędu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Międzynarodową stawkę ME Moto2 w czwartek i piątek czekają w Jerez treningi wolne, w sobotę kwalifikacje, a w niedzielę wyścig, który rozpocznie się o godzinie 13:00 i będzie relacjonowany na żywo na kanale YouTube serii Finetwork FIM JuniorGP.

„Cieszę się z powrotu na tor, szczególnie w Jerez, gdzie rozpocząłem sezon od zwycięstwa w mistrzostwach Hiszpanii – mówi Piotr Biesiekirski, reprezentujący barwy ekipy Fau55 Euvic Racing. – Co prawda dostałem od lekarzy zielone światło, ale do weekendu podchodzę na spokojnie. Czwartkowe sesje potraktuję bardziej jak rozgrzewkę niż zawody, a później zobaczymy, jak sprawy potoczą się dalej. Po przerwie od startów i treningów chcę przede wszystkim cieszyć się jazdą i w czwartek odbudować to wyczucie motocykla, które miałem podczas przedsezonowych testów. Nie mogę też doczekać się ponownego spotkania z moim zespołem i kibicami, którym bardzo dziękuję za wsparcie w ostatnich tygodniach”. 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,608 sek