Home / Inne / Polacy imponują w Mistrzostwach Świata FIM EWC

Polacy imponują w Mistrzostwach Świata FIM EWC

team lrp poland

Motocykliści ekipy LRP Poland imponowali tempem podczas ostatniej rundy długodystansowych mistrzostw świata FIM World Endurance, ośmiogodzinnego wyścigu na niemieckim torze Oschersleben. Polacy finiszowali na 21. pozycji.

Debiutujący w tym roku w FIM EWC, jedyny polski zespół w MŚ w Niemczech ponownie wystawił Marcina Walkowiaka i Pawła Szkopka, którzy tydzień wcześniej sięgnęli w Poznaniu po tytuły mistrzów Polski klas Superstock 1000 i Superbike oraz Pawła Górkę. Trójka ta już wcześniej wywalczyła w tym sezonie punkty podczas 12-godzinnego wyścigu w Portugalii. Szkopek ponownie zastępował jeżdżącego menedżera ekipy, Bartłomieja Lewandowskiego, którego ze startów wyeliminowała kontuzja podczas otwierającego sezon wyścigu 24-godzinnego na francuskim torze Le Mans.

Polacy zakwalifikowali się do startu na Oschersleben w połowie liczącej 35 załóg stawki, a następnie imponowali podczas sobotniego, trwającego osiem godzin wyścigu, przebijając się na bardzo wysokie, dziewiąte miejsce. Niestety, marsz ekipy LRP Poland po kolejne punkty w MŚ zatrzymała wywrotka Marcina Walkowiaka na półmetku rywalizacji.

Co prawda zespołowe BMW S1000RR trafiło do garażu na blisko pół godziny, a ekipa spadła z dziewiątej pozycji poza pierwszą dwudziestkę, ale po powrocie na tor Szkopek i Górka ponownie przebili się na dwudziestą pierwszą lokatę, finiszując tuż za punktowaną grupą. Motocykliści LRP Poland w trakcie trwających osiem godzin zmagań pokonali w sumie 283 okrążenia, czyli 1037 kilometrów, zużywając w tym czasie cztery przednie i osiem tylnych opon Pirelli.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To było bardzo trudne, ale i udane zwieńczenie naszego debiutu w mistrzostwach świata” – mówi menedżer zespołu Bartłomiej Lewandowski. – „Wielkie gratulacje i podziękowania dla całego zespołu LRP Poland, który przez cały rok wykonywał kapitalną pracę. Byliśmy w ten weekend bardzo szybcy i zrobiliśmy duże wrażenie na naszych rywalach, w tym również fabrycznych zespołach. Zresztą fakt, że jechaliśmy na dziewiątym miejscu mówi sam za siebie. Oczywiście szkoda wywrotki Marcina, ale najważniejsze, że nic mu się nie stało. Choć przed nami jeszcze ostatnia runda mistrzostw Polski, po cichu planujemy już nasze przyszłoroczne starty w mistrzostwach świata z ambicjami walki o jeszcze wyższe pozycje.”

Zespół LRP Poland zakończy sezon 2016 podczas ostatniej rundy mistrzostw Polski, która odbędzie się w dniach 24-25 września na Słowacji, a w sezonie 2017 wróci do rywalizacji nie tylko w kraju, ale także w mistrzostwach świata FIM World Endurance.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarze 3

  1. Brawo panowie dobra robota jak na pierwszy sezon w MŚ

  2. Na Eurosporcie pokazują, jakby ktoś był zainteresowany.

  3. Super !! Gratulacje. Zycze sukcesów za rok, mam nadzieje ze juz w pełnym sezonie. pozdro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 2,350 sek