Home / Inne / Polski mistrz Moto3 w eliminacjach Red Bull Rookies Cup! (+ wideo)

Polski mistrz Moto3 w eliminacjach Red Bull Rookies Cup! (+ wideo)

Piotr Biesiekirski

Piotr Biesiekirski został zaproszony na imprezę kwalifikacyjną do cyklu Red Bull Rookies Cup. Pochodzący z Warszawy młody motocyklista – zwycięzca polskiego cyklu Moto3 przy WMMP – wysłał swoje zgłoszenie do organizatorów i spotkał się z pozytywną odpowiedzią.

“Na 10 dni przed zamknięciem nadsyłania zgłoszeń dostałem maila z potwierdzeniem. Będzie tam setka najszybszych nastolatków z całego świata, wszyscy niżsi ode mnie, każdy z większym doświadczeniem (zacząłem trenować w listopadzie 2015) i większość z lepszym tempem (do tego niech się nie przyzwyczajają)” – napisał na swoim profilu facebookowym Piotr Biesiekirski.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Do Red Bull Rookies Cup swoje aspiracje zgłaszało już kilku Polaków. Nie udało się tam jednak awansować nikomu z trójki Artur Wielebski, Casey Tobolewski (podwójne obywatelstwo), Marceli Bezulski. Kwalifikacje mają się odbyć w dniach 19-20 października w Hiszpanii.

Wywiad z utalentowanym zawodnikiem, zarejestrowany w tym roku w Poznaniu przez ekipę LIVEmotorsport.TV, możecie znaleźć poniżej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Świetny news, ale ile lat ma w ogóle Piotrek? I wzrostu, że wszyscy niżsi od niego? :D Trzymam kciuki za awans do RBR Cup!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,479 sek