Home / Inne / Poważny wypadek polskiego uczestnika wyścigów na Wyspie Man. Krystian Paluch potrzebuje wsparcia

Poważny wypadek polskiego uczestnika wyścigów na Wyspie Man. Krystian Paluch potrzebuje wsparcia

W zeszłą niedzielę poważny wypadek motocyklowy miał Krystian Paluch – polski uczestnik wyścigów na Wyspie Man, który przygotowywał się do kolejnego sezonu w wyścigach ulicznych. Zawodnik podczas treningu zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust, doznając bardzo ciężkich obrażeń.

Stan Krystiana Palucha jest poważny, ale na szczęście stabilny. Wypadek pozostawił jednak po sobie duże spustoszenie. Polak doznał wieloodłamkowego złamania żuchwy, wybicia pięciu zębów, złamania obu rąk, zwichnięcia barku, zmiażdżenia lewej nogi i kilku innych obrażeń. Po zabiegach operacyjnych w szpitalu w Sandomierzu, motocyklista kontynuuje leczenie w Lublinie.

O tym, jak poważna jest sytuacja, świadczy wpis samego zawodnika w mediach społecznościowych: “Witajcie. Wieści szybko się rozchodzą, dostaję wiele pytań… To prawda, przebywam aktualnie w szpitalu. Zeszła niedziela treningowa okazała się dla mnie szczególnie pechowa. Uległem poważnemu wypadkowi, w którym doznałem rozległych obrażeń, m.in. złamania kończyn oraz szczęki. Nie jest kolorowo. W najbliższym czasie czeka mnie kilka operacji. Mówiąc krótko – wiele w życiu nawywijałem, ale nigdy nie poniosłem tak dotkliwych konsekwencji. Obecny sezon mam już z głowy, ale żeby w ogóle myśleć o następnych, na pewno będzie potrzebna długa i bardzo kosztowna rehabilitacja. Dziękuję za wszystkie słowa otuchy. Tym razem będę walczył o jak najszybszy powrót do zdrowia.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Krystian Paluch odbył już wcześniej w tym roku obowiązkowe treningi przed wyścigiem North West 200 – który to wyścig miał być przygotowaniem do wymarzonego udziału w Isle of Man TT na Wyspie Man. Polak ma też za sobą udział w innych wyścigach na Mountain Course – w Manx GP.

Przyjaciele Krystiana Palucha zorganizowali zbiórkę pieniędzy na leczenie zawodnika. W serwisie zrzutka.pl można wspomóc powrót do zdrowia. “Tylko długa i kosztowna rehabilitacja otwiera przed nim szansę powrotu do sprawności. NFZ nie zrefunduje również wstawienia implantów zębów. Krystian utrzymuje się z zawodu lakiernika. Stan jego zdrowia nie pozwoli na kontynuowanie pracy, dlatego konieczna jest nasza pomoc!!!” – można przeczytać we wpisie.

Wesprzeć Krystiana można pod tym linkiem.

Źródło: facebook.com/krystian.predki
Fot. Maciej Napora

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. niech wraca kolega do zdrowia

  2. Dwa tygodnie temu również uległem wypadkowi na motocyklu. Uderzyłem w tył samochodu który w ostatniej chwili zdecydował się na skręt w lewo. Nie ukrywam że i ja się troszkę zagapilem co skutkowało kilkudziesięcio metrowym lotem nad samochodem itd.🙂 szczęście że połamałem tylko żebra i mam kilka sporych siniaków. Motocykl może uda się naprawić. Czytając jakie obrażenia odniosłeś pocieszam się że tak lekko upadłem. Trzymam kciuki za Ciebie i mam nadzieję że szybko wrócisz do siodła motocyklowego.

  3. trzymaj sie Krystian! i wracaj do zdrowia!! LwG

  4. bardzo wspolczuje ci cierpienia, wrcaj szybko do zdrowia i zapomnij o tej przekletej wyspie. jak nie masz matki czy dziecka to moze chociaz akwarium z rybkami dla ktorych mozesz zyc. dobrze ze to szpital a nie kostnica

  5. Obyś z tego wyszedł cało! Zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 0,482 sek