Home / Inne / Powrót Marii Herrery. Hiszpanka wystartuje w MotoE

Powrót Marii Herrery. Hiszpanka wystartuje w MotoE

Maria Herrera podpisała kontrakt z zespołem Angel Nieto i już w sezonie 2019 powróci na padok grand prix. Zawodniczka będzie jeździć w nowej serii MotoE. Przypomnijmy, że Herrera rywalizowała w Moto3 od 2015 roku aż niemal do końca 2017. W sumie osiem razy zdobywała punkty.

Potem jednak straciła posadę po wycofaniu się zespołu AGR. Nie zaprzestała jednak startów. Śladami koleżanki z Moto3 – Any Carrasco – przeniosła się do World Supersport 300, gdzie zapewniła sobie 13. pozycję w klasyfikacji generalnej na koniec tego roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W zespole Angel Nieto będzie jej towarzyszył były mistrz świata 125ccm i zwycięzca wyścigu Moto2 – Nico Terol, a więc ekipa postawiła na w całości Hiszpański skład. Już zakontraktowanymi zawodnikami MotoE są jeszcze Xavier Simeon, Jesko Raffin i Eric Granado. Spodziewane są też kontrakty Bradley’a Smitha oraz Randy’ego de Punieta.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,523 sek