Home / Inne / Puchar Polski Pit Bike SM przed wielkim finałem

Puchar Polski Pit Bike SM przed wielkim finałem

Emocjonująca runda na koszalińskim torze to przedostatnie spotkanie zawodników pucharu mini-motocykli pit bike. Blisko czterdziestu zawodników, wielkie emocje i kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. A wszystko rozstrzygnie się już 30 września podczas wielkiego finału na Avix Racing Arenie w Toruniu.

Chodź prognozy pogody nie wskazywały pozytywnego przebiegu niedzielnych wyścigów, pogoda sprawiła zawodnikom Pucharu Polski Pit Bike SM miłą niespodziankę i opony deszczowe tym razem nie były potrzebne. Przydały się za to mocne nerwy i determinacja, bo stawa zawodnicza jest bardzo mocna i znalezienie się na podium nie było łatwym zadaniem. Zawodnicy z całego kraju stanęli do rywalizacji w sześciu klasach Stock 90. Stock 125, Stock 150 Junior, Pit Ladies, Stock 150 Pro, Super Pit.

Kliknij, aby pominąć reklamy

-Piękna walka i rywalizacja na najwyższym poziomie – podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń, organizator zawodów. – Zawodnicy reprezentują bardzo wysoki wyścigowy poziom, z czego jesteśmy bardzo dumni. Największą przyjemność sprawia nam oczywiście oglądanie wyścigów naszych najmłodszych raiderów, to nasza nadzieja i przyszłość tej dyscypliny. Już od 8 roku życia mogą sprawdzać się na torze, a przede wszystkim nabywać niezbędne w świecie wyścigów doświadczenie. Liczymy na niejedną historię na światowym poziomie, które będzie zaczynała się od słów: moje pierwsze wyścigi to były pit bike!

– Myślę, że to były najlepsze do tej pory wyścigi. Ekstra ściganie i to we wszystkich klasach. Z przyjemnością oglądałem rundę, szczególnie młodych zawodników, których postępy obserwuję od początku sezonu. Oczywiście wielkie brawa dla Wiktora Majchrowskiego, który wygrał oba wyścigi klasy Stock 90, Maks dzielnie go goni i robi również ogromne postępy, zatem piękna walka będzie toczyć się do samego końca zawodów. A ja jestem szczęśliwy, że mogę obserwować wyścigi kilkuletnich zawodników, tu u nas, w Polsce- mówi Marek Szkopek, mistrz Polski i Europy w wyścigach motocyklowych oraz trener pit bike.

Finał zmagań w ramach Pucharu Polski Pit Bike SM 2018 już 30 września w Toruniu. Start wyścigów tradycyjnie o godz. 13:00

Kliknij, aby pominąć reklamy

Stock 90
1. Wiktor Majchrowski #150 2. Maksymilian Paweczak #121
3. Kacper Raniszewski #223

Stock 125
1. Milan Pawelec #404 2. Mateusz Molik #217 3. Oleg Pawelec #309

Stock 150 Junior
1. Mateusz Hulewicz # 58 2.Filip Janus # 113 3.Jakub Bajdalski #300

Pit Ladies
1.Monika Jaworska #700 2.Sylwia Dzik #310 3.Martyna Dynasińska#97

Stock 150 Pro
1. Szymon Rosiak #572 2.Robert Rydalski #87 3.Adrian Kartuszyński#997

Super Pit
1. Jakub Wróblewski #760 2. Sebastian Stach#212 3.Mateusz Wąsowski #95

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,177 sek