Home / Inne / Suzuka 8 Hours 2020 odwołana!

Suzuka 8 Hours 2020 odwołana!

W tym roku nie odbędzie się najsłynniejszy motocyklowy wyścig długodystansowy na świecie – Suzuka 8 Hours. Powodem są obostrzenia, którym muszą poddawać się osoby wjeżdżające do Japonii. Nie pozwalają one na swobodne podróżowanie, a związane są oczywiście z pandemią koronawirusa.

Pierwotną datą wyścigu był lipiec, jednak przesunięto go na początek listopada, z nadzieją, że obostrzenia po poradzeniu sobie z zagrożeniami pandemii zostaną zniesione. Ograniczenia jednak pozostały, a władze Japonii nie zezwalają na swobodny wjazd osobom z aż 140 krajów. Możliwe są specjalne zezwolenia, jednak nie obejmują sportowców, a tym bardziej członków zespołów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Od 1978 roku Suzuka 8 Hours – kiedy rozegrano pierwszą edycję – odbywała się każdego kolejnego roku. W tym sezonie ubiegłorocznego zwycięstwa miało bronić Kawasaki. Suzuka 8 Hours jest jedynym wyścigiem długodystansowym i w cyklu FIM EWC, w który tak mocno i bezpośrednio angażują się producenci motocykli, wystawiając w składach zawodników z grand prix i World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. No to czekamy na Ride 4 na Steamie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,275 sek