Home / Inne / Suzuka 8 Hours: Trzecia z rzędu wygrana Yamaha Factory Racing!

Suzuka 8 Hours: Trzecia z rzędu wygrana Yamaha Factory Racing!

Mimo starań innych ekip, fabryczny zespół Yamahy okazał się zbyt mocny w Suzuka 8 Hours, dominując w tej imprezie po raz trzeci z rzędu. Alex Lowes ukończył wyścig z przewagą jednego okrążenia nad drugim zespołem. Na mecie witali go pozostali zawodnicy zwycięskiej ekipy – Michael van der Mark, a więc jego partner z World Superbike, oraz Katsuyuki Nakasuga, fabryczny zawodnik związany z Yamahą, mający na koncie podium w MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Lowes, van der Mark i Nakasuga przejechali w osiem godzin 216 okrążeń, finiszując dwie minuty przed drugim zespołem – Kawasaki Team Green, w składzie którego znaleźli się Leon Haslam, Kazuma Watanabe oraz Azlan Shah Bin Kamaruzaman. Podium 40. edycji japońskiego klasyka uzupełnił zespół FCC TSR Honda, w składzie którego byli Dominique Aegerter, Randy de Puniet oraz Josh Hook.

Więcej wkrótce…

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Widać, że Yamaha przykłada się do tych startów i należą się im gratulacje. Tak samo jak Leonowi Haslamowi, którego zdjęcia kiedy schodzi wyczerpany z motocykla robią wrażenie. Szkoda, że nie ma go w WSBK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,494 sek