Home / Inne / Suzuki wygrywa 24-godzinny Bol d’Or (+ wideo)

Suzuki wygrywa 24-godzinny Bol d’Or (+ wideo)

bol dor

W miniony weekend we Francji rozpoczął się nowy sezon 2016/2017 w wyścigach długodystansowych – Endurance World Championship. W wyścigu Bol d’Or, trwającym 24 godziny, na torze Paul Ricard dominujące zwycięstwo odniósł zespół Suzuki Endurance Racing Team. W składzie najlepszego teamu znaleźli się Vincent Philippe, Anthony Delhalle i Etienne Masson. Drugie miejsce zajęła ekipa SRC Kawasaki, a podium uzupełnił zespół Trick Star Racing, także korzystający z Kawasaki.

Wyścig w wykonaniu Suzuki był doskonały. Tercet ten prowadził przez 683 z 687 okrążeń i na mecie uzyskał aż dziewięć okrążeń przewagi nad drugą ekipą, inkasując 40 punktów za zwycięstwo i 20 dodatkowych na konto zespołu za prowadzenie po 8 i 16 godzinach rywalizacji.

W wyścigu nie zabrakło zawodników, znanych z torów Motocyklowych Mistrzostw Świata. W zespole SRC Kawasaki pojechał Randy de Puniet, debiutujący w Bol d’Or. Poza Francuzem do drugiego miejsca przyczynili się także Gregory Leblanc i Fabien Foret. W Trick Star Racing wystartowali Erwan Nigon, Osamu Deguchi i Hitoyasu Izutsu.

Za czołową piątką wyścigu toczył się bój o zwycięstwo w klasie Superstock. Ostatecznie triumfował zespół Yamaha Moto Ain, w którym wystartował debiutujący w wyścigach długodystansowych Alexis Masbou. Obok niego pojechali Johann Nigon i Hugo Clere. Drugie miejsce zajął zespół Tati Team Beaujolais Racing (Julien Enjolras, Dylan Buisson i Anthony Violland). Trzecie – 3Art Yam’Avenue (Louis Bulle, Alex Plancassagne i Luca Marconi).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wiele zespołów przedwcześnie pożegnało się z rywalizacją. Zdobywcy pole position – GMT94 Yamaha – zaliczyli dwa upadki, ale dojechali na dziewiątym miejscu. YART Yamaha Official EWC Team zanotował awarię silnika – Broc Parkes/Josh Hayes/Sheridan Morais jechali na drugiej pozycji, choć wcześniej mieli problemy z kończącym się paliwem. Honda Endurance Racing zaliczyła upadek, a potem wycofała się z powodu awarii skrzyni biegów. Penz13.com BMW Motorrad Team miał awarię silnika, a Team April Moto Motors Events – skrzyni.

W wyścigu zabrakło polskiego zespołu Team LRP Poland, który jednak wystartuje w następnych rundach sezonu. Drugi wyścig rozegrany jednak zostanie po zimowej przerwie. Będzie to 12 Horas de Portimão w Portugalii, 18 marca 2017 roku.

>> Pełne wyniki wyścigu Bol d’Or 2016 na torze Paul Ricard we Francji <<

https://www.youtube.com/watch?v=C82nAtnPXPs

Kliknij, aby pominąć reklamy

 

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,226 sek