Home / Inne / Suzuki GRANDys duo w okrojonym składzie w Rijece

Suzuki GRANDys duo w okrojonym składzie w Rijece

W najbliższy weekend na chorwackim torze Rijeka odbędzie się trzecia tegoroczna runda cyklu Alpe Adria. Zespół Suzuki GRANDys duo wystąpi w tych zawodach w dwuosobowym składzie. Nasze barwy będą reprezentować Daniel Bukowski w Superstock 600 oraz Marko Jerman w Superbike i Superstock 1000. Zgodnie z naszymi zapowiedziami z początku sezonu wolne tym razem będzie miał Andy Meklau.

Mimo, że nasza „siła ognia” będzie tym razem ograniczona jedziemy do Chorwacji pełni nadziei na dobre wyniki. Bez względu na wynik wyścigu klasy Superbike w poniedziałek na czele klasyfikacji generalnej będzie nadal któryś z naszych zawodników. W tej chwili prowadzi Andy przed Marko, a ich przewaga nad następnym zawodnikiem jest bezpieczna. Dodatkowo tor w Rijece jest domowym torem Marko Jermana i liczymy na jego zwycięstwa w obu klasach. Trudniejsze zadanie będzie miał wicelider klasyfikacji generalnej klasy Superstock 600- Daniel Bukowski, który nie był na tym torze od 2009 roku.

Daniel Bukowski, Superstock 600:

Ostatni raz na torze Rijeka startowałem w 2009 roku, ale liczę na dobry występ. Do tej pory połowy wyścigów na tym torze nie kończyłem, a w pozostałych stawałem na podium. Teraz chciałbym wygrać. Wiem jednak, że konkurencja jest w tym roku silna i najważniejsze są punkty do klasyfikacji generalnej. Trzymajcie za nas kciuki.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:

W Rijece wystąpimy w słabszym składzie, ale i tak liczę na zwycięstwa w klasach Superbike i Superstock 1000. Ten tor jest bastionem Marko i mam nadzieję, że urządzi rywalom podobne piekło jak Andy na Pannoniaring. Daniel dawno nie był na Chorwacji, ale jak pokazały pierwsze wyścigi sezonu żaden tor nie sprawia Mu już problemu i też liczę na podium.  

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 1,404 sek