Home / Inne / Team LRP Poland gotowy na sezon 2022

Team LRP Poland gotowy na sezon 2022

Zawodnicy Teamu LRP Poland w sprawdzonym składzie ponownie wystartują w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC. Za sterami charakterystycznego, żółto-czarnego BMW S1000RR zmieniać się będą Bartłomiej Lewandowski, Kamil Krzemień, Dominik Vincon oraz Bartłomiej Morański. 

Team LRP Poland powstał w 2009 roku i już w swoim drugim sezonie wywalczył motocyklowe mistrzostwo Polski w najbardziej prestiżowej kategorii Superbike. W 2016 roku ekipa Bartłomieja Lewandowskiego zadebiutowała w mistrzostwach świata FIM EWC, a w 2020 roku on sam został najwyżej skalsyfikowanym Polakiem w historii tego cyklu.

Sezon 2022 będzie trzecim, w którym polski zespół będzie ścigał się w sprawdzonym składzie. Do Lewandowskiego i Vincona ponownie dołączy zaledwie 21-letni Kamil Krzemień, który jednocześnie będzie także ścigał się w niemieckich mistrzostwach IDM Superbike jako fabryczny zawodnik BMW.

Do zespołu ponownie dołączy także Bartłomiej Morański, który jako zawodnik rezerwowy weźmie udział w treningach i kwalifikacjach, zbierając doświadczenie i oswajając się z zawodami rangi mistrzostw świata. 28-latek, który na swoim koncie ma m.in. starty na BMW S1000RR w międzynarodowych mistrzostwach Włoch, w MŚ FIM EWC debiutował w barwach LRP Poland podczas ośmiogodzinnych zmagań na niemieckim torze Oschersleben w 2019 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

We wszystkich pięciu zaplanowanych na ten sezon wyścigach MŚ FIM EWC Team LRP Poland ponownie wystawi najnowszy model BMW S1000RR na oponach Pirelli, licząc na regularną walkę o czołowe pozycje. Zmagania rozpoczną się w połowie kwietnia od 24-godzinnego wyścigu na francuskim torze Le Mans, a zakończą w grudniu w Azji.

„To będzie nasz siódmy rok startów w MŚ FIM EWC, trzeci w tym samym składzie i drugi na najnowszym modelu BMW S1000RR – mówi szef i zawodnik ekipy, Bartłomiej Lewandowski. – Jestem przekonany, że ta stabilność zaprocentuje i pozwoli nam ponownie walczyć o wysokie pozycje. Naszą misją, poza reprezentowaniem Polski na najsłynniejszych torach świata, zawsze było także dawanie szansy na rozwój młodym, zdolnym zawodnikom. Bardzo się cieszę, że udany debiut w IDM Superbike w naszych barwach otworzył Kamilowi drzwi do statusu fabrycznego zawodnika BMW w tej serii. Jednocześnie razem nadal będziemy walczyć w MŚ o jak najlepsze rezultaty. Cieszę się także, że do zespołu ponownie, tym razem na pełen etat, dołączy Bartłomiej Morański, który będzie nas wspierał jako zawodnik rezerwowy i zbierał doświadczenie w zawodach rangi MŚ. Po jego udanym debiucie w FIM EWC w 2019 roku powiedziałem, że nie był to jego ostatni start w barwach Teamu LRP Poland i, tak jak w przypadku Kamila, dotrzymałem słowa”.

„Nasz trzeci wspólny rok startów w MŚ FIM EWC rozpoczynamy z dużymi aspiracjami – dodaje Kamil Krzemień. – Poprzedni sezon upłynął pod znakiem zbierania doświadczenia i nauki nowego modelu BMW S1000RR, dlatego w tym roku chcemy wykorzystać tę wiedzę i walczyć o wysokie pozycje. Doskonale się znamy i rozumiemy, dlatego razem z całym zespołem nie możemy doczekać się pierwszego wyścigu. Chciałbym podziękować Bartłomiejowi, szefowi zespołu, za jego wieloletnie zaufanie. Dał mi szansę rozwoju nie tylko w MŚ FIM EWC, ale także w IDM Superbike, co zapewniło mi na ten sezon status fabrycznego zawodnika BMW. Bardzo dziękuję całej ekipie i naszym sponsorom. Jak zwykle liczymy także na gorący doping polskich kibiców, którym tradycyjnie pokażemy w naszych mediach społecznościowych i teamowych vlogach na YouTubie mnóstwo zakulisowych materiałów”.

„Chcemy walczyć o miejsca w pierwszej dziesiątce – podkreśla Dominik Vincon. – Poprzedni sezon był dużym wyzwaniem nie tylko z uwagi na przesiadkę na nowy model motocykla, ale także kontuzję, jakiej nabawiłem się podczas drugiej rundy w Portugalii. Wróciłem już jednak do pełni zdrowia, a cała ekipa spędziła zimę pracując bardzo intensywnie i przygotowując motocykle do pierwszego wyścigu, dlatego jesteśmy gotowi do walki”.

„Jestem bardzo podekscytowany pełnoetatową współpracą z Teamem LRP Poland ­– mówi Bartłomiej Morański. – Startowaliśmy już wspólnie w wyścigu MŚ FIM EWC na torze Oschersleben i od tego czasu cały czas byliśmy w kontakcie. Bardzo dobrze się dogadujemy, dlatego cieszę się, że po startach we Włoszech będę mógł zdobyć kolejne nowe doświadczenia, tym razem w serii rangi mistrzostw świata, a jednocześnie reprezentować barwy polskiej ekipy”. 

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 1,152 sek