Home / Inne / Tomasz Gollob wystartuje w Rajdzie Dakar!

Tomasz Gollob wystartuje w Rajdzie Dakar!

Jak donosi Przegląd Sportowy, Tomasz Gollob w 2014 roku zamierza wystartować w słynnym Rajdzie Dakar! Pomimo 41 lat, Polak nie zamierza kończyć kariery żużlowej. Ostatnio w mediach mogliśmy przeczytać o jego przejściu ze Stali Gorzów do Unibaksu Toruń.

„Po świętach wylatuję do USA na zawody żużlowe oraz crossowe. Przy okazji spotkam się z przedstawicielami Monstera (sponsora żużlowca), by poważnie porozmawiać o starcie w Dakarze,” przyznaje Tomasz Gollob.

„Przeprowadziłem kilka rozmów z Krzyśkiem Hołowczycem i zapaliłem się do tego pomysłu. Wiem, że łatwo nie będzie, ale uwielbiam wyzwania,” kontynuuje Mistrz Świata na żużlu z 2010 roku.

Czy to oznacza, że Gollob myśli o zakończeniu kariery żużlowej? Tak doradza mu Jacek Czachor, który w Dakarze wystartował już 12 razy.

„Na dobre przygotowanie do Dakaru potrzeba czasu. Nie da się tego zrobić w przerwach między innymi rozgrywkami.”  

Źródło: Przegląd Sportowy

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarzy 9

  1. Wspaniała wiadomość. Oby się udało wystartować

  2. Oby poszło mu lepiej niż Małyszowi w pierwszym starcie :)

  3. Orlen zrezygnował z Hołowczyca a wiecie może czy Czachor dalej jedzie z Orlenem?

  4. Ponoć Greg Hancock, kumpel z żużlowych torów Golloba, jest przedstawicielem Monstera na Europę :) Może dlatego łatwiej Tomaszkowi się dogadać z hamerykańcami.

  5. taaa… Golob wystaruje w przerwie między świętami a nowym sezonem żużlowym.. Sie napalił jak dzieciak, a Czachor go sprowadzi na ziemie :-) zero przygotowań, a ten sie łapie, bo mu MONSTER troche kasy sypnie z tego powodu i zareklamuje sie pętak.
    Pomijam fakt, że żużlowcy teraz mają sezon urlopowy i w formie będa dopiero pod koniec stycznia :-D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 1,446 sek