Home / Inne / Troy Bayliss z pierwszego rzędu w ASBK

Troy Bayliss z pierwszego rzędu w ASBK

Troy Bayliss, który przerwał sportową emeryturę i wrócił do Mistrzostw Australii Superbike (ASBK), rozpocznie pierwszą rundę z pierwszego rzędu. Australijski weteran zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach, w których zawodnikom przeszkadzały opady deszczu. “Myślę, że to była moja pierwsza przejażdżka w deszczu w ostatnich dziesięciu latach.” – powiedział po udanej czasówce Bayliss.

Były mistrz świata powrócił do ścigania na pełen sezon po raz pierwszy od 2008 roku, kiedy to zdobywał tytuł w World Superbike. Jego celem jest brakujący w kolekcji tytuł w ASBK gdzie ścigał się w juniorskich latach, ostatnio w 1997 roku. W sumie w sobotnim wyścigu wystartuje aż 40 zawodników. Dwa kolejne wyścigi w niedzielę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Do najlepszego zawodnika kwalifikacji Bayliss stracił jednak prawie półtorej sekundy. Stawkę zdeklasował mistrz ASBK Josh Waters, który ostatnio miał okazję testować motocykl MotoGP od Suzuki, w nagrodę za mistrzostwo. Drugi był Wayne Maxwell, który na Phillip Island startuje także z dziką kartą w World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fot. asbk.com.au

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
102 zapytań w 0,424 sek