Home / Inne / Ubezpieczenie dla zmodyfikowanych samochodów – 4 rzeczy, które powinieneś o nim wiedzieć

Ubezpieczenie dla zmodyfikowanych samochodów – 4 rzeczy, które powinieneś o nim wiedzieć

Dzięki modyfikacjom samochody mogą poruszać się szybciej lub efektywniej przyśpieszać, a także uzyskiwać lepsze osiągi na torach wyścigowych. Modyfikacje umożliwiają również przystosowanie pojazdu do nietypowych potrzeb, na przykład do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazdy, w których dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymieniono ważne części, warto objąć ubezpieczeniem dla zmodyfikowanych pojazdów. Oto 4 powody, dla których jest to opłacalne rozwiązanie.

Modified car insurance jest tańsze niż klasyczna polisa

Ubezpieczenie dla zmodyfikowanych samochodów należy do grupy ubezpieczeń wyspecjalizowanych. Jest kierowane do grona kierowców, którzy dokonali znaczących zmian w konstrukcji samochodu lub wymienili części takie jak silnik. Poważne ingerencje w wyposażenie auta dla większości towarzystw ubezpieczeniowych są równoznaczne z wyższym ryzykiem uszkodzenia pojazdu. Wybierając modified car insurance można sporo zaoszczędzić. Polisa specjalistyczna kosztuje mniej, gdyż w inny sposób oblicza się ryzyko ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie specjalistyczne ma szerszy zakres ochrony

Decydując się na modified car insurance, zyskuje się szerszą, efektywniejszą ochronę niż w przypadku zwykłego ubezpieczenia samochodu. Polisa dla zmodyfikowanych pojazdów obejmuje ochroną szereg zdarzeń, których wystąpienie w przypadku klasycznego ubezpieczenia byłoby równoznaczne z brakiem odszkodowania. Modified car insurance dzięki temu odpowiada na potrzeby miłośników jazdy na torach wyścigowych i wielu innych kierowców, którzy wykorzystują auto w mało popularnych celach.

Ubezpieczenie dostępne w opcji standardowej i rozszerzonej

Modified car insurance można wykupić w wersji podstawowej i rozszerzonej w zależności od tego, jakiego rodzaju ochrony się potrzebuje. Polisa standardowa chroni w przypadku uszkodzenia pojazdu podczas jazdy bądź na parkingu, natomiast wersja rozszerzona zapewnia ochronę również w przypadku kradzieży samochodu lub jego pożaru. Dodatkowo ma się możliwość rozszerzenia ochrony o kolejnego kierowcę, co przydaje się, gdy z auta po modyfikacjach korzysta więcej niż jedna osoba.

Szybka wypłata odszkodowania

Wypłata odszkodowania w ramach modified car insurance następuje już w ciągu kilkunastu dni od zgłoszenia szkody. O jej powstaniu wystarczy poinformować telefonicznie – infolinia dla klientów działa przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Odszkodowanie przysługuje ubezpieczonemu bez względu na to, gdzie dojdzie do szkody.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 0,447 sek