Home / Inne / Udane testy LRP Poland w Le Mans

Udane testy LRP Poland w Le Mans

Bardzo szybkie tempo i brak jakichkolwiek problemów czy przygód. Pod takim znakiem motocyklistom zespołu LRP Poland upłynęły dwudniowe testy na torze w Le Mans.

Polska ekipa przygotowywała się we Francji do sierpniowego wyścigu MŚ FIM EWC, 24 Heures Motos, w którym wystartuje w składzie Bartłomiej Lewandowski, Kamil Krzemień i Dominik Vincon.

Cała trójka przez dwa dni testowała ustawienia sprawdzonego modelu BMW S1000RR, za sterami którego zespół ukończył zmagania w Le Mans rok temu pokonując 775 okrążeń, a także nowe opony Pirelli.

24-godzinny wyścig w Le Mans, trzecia runda FIM EWC sezonu 2019-2020, odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo cała nasza trójka bardzo wyraźnie poprawiła czasy okrążeń, a do tego znaleźliśmy świetne ustawienia motocykla na wyścig, które bardzo dobrze nam wszystkim odpowiadają – mówi Bartłomiej Lewandowski. – Wciąż możemy jeszcze dopracować kilka detali, ale będziemy mieli na to czas w sierpniu, podczas oficjalnych treningów przed samym wyścigiem. Już dziś jestem jednak przekonany, że wywalczymy w Le Mans świetny wynik.”

„Jestem bardzo zadowolony, ponieważ mamy świetne tempo – podkreśla Kamil Krzemień. – Nie sądziłem, że tak szybko złapię tak dobre tempo na BMW, które wciąż jest dla mnie nowym motocyklem, ale jest lepiej niż się spodziewaliśmy. Nasze tempo plasuje nas tuż za zespołami fabrycznymi, co jest bardzo dobrą zapowiedzią przed sierpniowym wyścigiem. Przejechaliśmy przez te dwa dni bardzo dużo okrążeń bez żadnych problemów czy przygód i świetnie dogadywaliśmy się z całą ekipą, więc jestem bardzo zadowolony.”

„To były dwa udane i pracowite dni – dodaje Dominik Vincon. – Przetestowaliśmy wiele różnych rozwiązań i ustawień. Znaleźliśmy dobry setup, który pozwolił mi m.in. urwać pół sekundy podczas symulacji przejazdów kwalifikacyjnych. Wszyscy wykonali świetną pracę, dlatego bardzo dziękuję całemu zespołowi.”

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,389 sek