Home / Inne / USA wyprzedziło MotoGP – restart MotoAmerica już w ten weekend

USA wyprzedziło MotoGP – restart MotoAmerica już w ten weekend

Podczas gdy MotoGP wciąż przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu 2020, w Stanach Zjednoczonych rywalizacja motocyklistów ruszy w najbliższy weekend. Na torze Road America w Elkhart Lake walczyć będą zawodnicy MotoAmerica. Warto wspomnieć, że mimo, iż USA wciąż walczą z epidemią koronawirusa, wcześniej wznowiono już serię wyścigów samochodowych NASCAR.

Wszystkie te imprezy odbywają się oczywiście bez kibiców na trybunach. MotoGP nie opublikowało jeszcze oficjalnie protokołu medycznego, jaki będzie obowiazywał podczas rund grand prix. Wiemy natomiast, jak będą wyglądały obostrzenia podczas rund MotoAmerica.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wszystkie tory muszą zagwarantować odpowiednią powierzchnię, aby zapewnić obecnym na torze ludziom możliwość zachowania bezpiecznej odległości. Osoby, które nie będą mogły trzymać odpowiedniego dystansu, będą zmuszone korzystać z masek na twarz. Na padoku będzie mierzona temperatura ciała wszystkich przebywającym tam osób.

Spotkania z udziałem zawodników będą odbywały się jedynie za pośrednictwem transmisji online. Badania techniczne motocykli będą przeprowadzane w obecności wyłącznie dwóch w danej chwili pracowników zespołu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,393 sek