Home / Inne / Wielebski i Pasek u progu nowego sezonu

Wielebski i Pasek u progu nowego sezonu

Pomimo tego, że sezon World Superbike Champinship zainaugurował 24 lutego na torze Phillip Island, dla wielu zawodników niższych klas sezon rozpocznie się dopiero 14 kwietnia – podczas drugiej rundy WSBK, która odbędzie się na torze Motorland Aragon.

Pośród tych zawodników będzie dwójka Polaków, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się na światowej arenie już w ubiegłym roku. Mowa tu oczywiście o Arturze Wielebskim oraz Adrianie Pasku, którzy to bardzo skutecznie rywalizowali w Pucharze Europy Juniorów na motocyklach marki KTM w barwach zespołu Bogdanka Racing.

W tym sezonie – pomimo odejścia głównego sponsora jakim była spółka Lubelski Węgiel Bogdanka, zespół przystąpi do rywalizacji w dwóch klasach wyścigowych. Będzie to ponownie Puchar Europy Juniorów oraz Mistrzostwa Europy Superstock 600.

Jeśli chodzi o EJC, to nasz kraj będzie reprezentował Artur Wielebski, który ubiegły sezon zakończył na bardzo dobrym – bo piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Ten sezon będzie o tyle różnił się od poprzedniego, że motocyklem który będą mieli do swojej dyspozycji zawodnicy nie będzie już KTM a Honda CBR500R. Natomiast wśród zawodników, którzy będą chcieli zaprezentować swój talent, nie zabraknie przedstawicieli z USA, Australii, Indonezji i całej Europy, a będą mogli to zrobić podczas 8 rund zaplanowanych na ten sezon.

Adrian Pasek będzie natomiast reprezentował Polskę w klasie Superstock 600 na motocyklu Honda CBR600RR. Po równie udanym sezonie spędzonym w EJC, który zakończył tuż za Arturem Wielebskim – na 6 pozycji, teraz przyjdzie mu rywalizować w innej klasie wyścigowej. Nie będzie on natomiast jedynym zawodnikiem, który po sezonie spędzonym na KTM-ie, przejdzie do STK600. Wraz z nim, klasę wyścigową zmieni triumfator ubiegłego sezonu – Lukas Wimmer, a także Jean Francois Demoulin czy też Brandon Kyee.

Czy stojący u progu nowego sezonu zawodnicy zespołu Bogdanka Junior Team Poland będą równie zadowoleni z sezonu jak w ubiegłym roku i czy dostarczą nam tylu przyjemnych chwil z miejscami na podium – jak to miało miejsce w zeszłym roku? O tym będziecie mogli przeczytać na łamach naszego portalu.

AUTOR: migal

komentarzy 6

  1. Trzymam za Was kciuki Panowie i życzę wsparcia solidnego sponsora:).

  2. To w końcu Pasio gdzie będzie jeździł? Bogdanka Junior czy Global-Tech Racing?

  3. Czy wie ktoś, dlaczego Wielebski nie pojechał w Aragonii? Jeszcze w czwartek był na liście startujących w pucharze EJC, a dzisiaj już go nie ma.

    • Ta prasówka jest nieaktualna. Pasek jedzie w mistrzostwach Polski. Pewnie się dowiemy niedługo, ale obawiam się ze zespół moze zakończyc żywot.

  4. To tragedia, mamy dobrych zawodników i jak zwykle nikogo to nie interesuje, patrząc, jak kręta i długa jest droga do jakiegokolwiek sukcesu w motorsporcie nie dziwmy się potem, że większość idzie w piłkę nożną czy np. modne dzisiaj MMA.

    Jurek Dudek sypnął kaską i w jeden dzień stał się zawodowym kierowcą :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 2,554 sek