Home / Inne / Wójcik Electric Race w Poznaniu już w maju 

Wójcik Electric Race w Poznaniu już w maju 

W dniach 27-29 maja na torze w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja Wójcik Electric Race, wyścigu motocykli elektrycznych przygotowanych przez ekipy studentów z całego świata, organizowanego przez Wójcik Racing Team.

Historyczne zmagania odbędą się podczas inauguracji sezonu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, a do walki staną zespoły studentów, które wystawią własne, elektryczne konstrukcje.

Do rywalizacji zgłosili się już studenci Politechniki Wrocławskiej, których zespół, LEM Wrocław, opracował i zbudował od podstaw własny prototyp, LEM Photon, elektryczny odpowiednik motocykla klasy Moto3.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Uwielbiamy nowe wyzwania, a takim jest właśnie Wójcik Electric Race – mówi założyciel Wójcik Racing Teamu, Grzegorz Wójcik. – Nie tylko sami rywalizujemy w najbardziej prestiżowych seriach wyścigowych, jak MŚ FIM EWC, ale także organizujemy wyścigi dla amatorów. Jednocześnie z zainteresowaniem przyglądamy się rozwojowi elektromobilności, elektrycznego motorsportu i startom LEM Wrocław, dlatego chcemy być pionierami także w tej dziedzinie. Studenci z Wrocławia od lat osiągają sukcesy w zawodach na całym świecie, dlatego gdy zapytali nas, czy bylibyśmy w stanie zorganizować podobny wyścig w Polsce, z radością podjęliśmy rękawicę. Już wiemy, że była to słuszna decyzja, bo do startu niemal natychmiast zgłosiło się dziesięć pierwszych ekip z całej Europy. Poprzez Wójcik Electric Race chcemy również dać szansę młodym, zdolnym studentom z całego świata zaprezentowania swoich inżynieryjnych umiejętności”.

Więcej informacji na temat Wójcik Electric Race znaleźć można na profilach @wojcikracingteam i @wojcikeletricrace na portalu Facebook.

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. wspaniała informacja!
    niech jak najszybciej te spalinowe wycofają…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 1,296 sek