Home / Inne / WSSP, Misano: Huertas z dubletem, Biesiekirski z punktem w skróconym wyścigu

WSSP, Misano: Huertas z dubletem, Biesiekirski z punktem w skróconym wyścigu

Po raz drugi w ten weekend i po raz czwarty w tym sezonie – Adrian Huertas zwycięża w wyścigu World SuperSport! Zawodnik Ducati podobnie jak wczoraj przez prawie cały wyścig prowadził walkę z Yarim Montellą (Barni Ducati), tyle że tym razem to Hiszpan lepiej wystartował i nie dał się wyprzedzić Włochowi. W końcówce wyrobił sobie nawet sekundową przewagę, z którą ukończył przedwcześnie zakończony wyścig. Wywrotka Bahatina Sofuoglu (MV Agusta) wywołała na torze czerwoną flagę na trzy okrążenia przed końcem. Podium po walce z Jorge Navarro (Orelac Ducati) uzupełnił Valentin Debise (Evan Bros. Yamaha), zdobywając tym samym drugie podium sezonu.

Jeden punkcik za piętnaste miejsce zdobył natomiast Piotrek Biesiekirski! Polak podobnie jak we wczorajszym wyścigu zaliczył dobry start z 26. pozycji, a następnie trochę korzystając z błędów rywali, trochę samodzielnie wyprzedzając zawodników na torze, awansował na ostatnią punktowaną pozycję. Zawodnik Althea Ducati ma teraz w klasyfikacji sezonu 5 punktów, co daje mu 27. lokatę w klasyfikacji mistrzostw. Pamiętajmy jednak, że Piotrek opuścił pierwszą rundę sezonu, na Phillip Island. Następna runda WorldSSP odbędzie się na obiekcie Donington Park, dopiero w połowie lipca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyniki wyścigu

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,883 sek