Home / Inne / WSSP300, Estoril: Jeffrey Buis mistrzem świata po 1. wyścigu!

WSSP300, Estoril: Jeffrey Buis mistrzem świata po 1. wyścigu!

W serii World Supersport 300 w czwartym kolejnym sezonie mamy innego mistrza świata. Po raz pierwszy po tytuł sięgnął Jeffrey Buis. 18-letni Holender został pierwszym zawodnikiem spoza Hiszpanii, który zdobył w tej serii mistrzostwo świata. W Estoril nie musiał nawet stawać na podium – i tak finiszował przed najgroźniejszymi rywalami.

To jego drugi sezon w World Supersport 300. W tym roku przez 13 wyścigów osiem razy stał na podium. Ale co najważniejsze, wygrał aż cztery razy – zdecydowanie najwięcej. Dzięki temu już w 1. wyścigu weekendu udało mu się zapewnić tytuł.

W wyścigu wystartował również Daniel Blin, który przebijał się w trakcie weekendu przez Wyścig Ostatniej Szansy. Polak zajął w nim świetne, drugie miejsce. W 1. wyścigu uplasował się na 22. pozycji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyniki 1. wyścigu

Źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 0,483 sek