Home / Inne / Zawodnicy Pit Bike w gotowości do startu sezonu

Zawodnicy Pit Bike w gotowości do startu sezonu

Na 10 kwietnia zaplanowana została runda rozgrzewkowa Pucharu Polski Pit Bike SM. Zawodnicy będą sprawdzać formę u progu nowego sezonu, a nowi w stawce przystąpią do licencji Polskiego Związku Motorowego.

-To szczególny moment zwłaszcza dla nowych zawodników dyscypliny– podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. –Zdanie licencji to przepustka do świata motorsportu. Z roku na rok przybywa chętnych, którzy chcą rywalizować na torach asfaltowych, ale i off-roadowych. Nas oczywiście bardzo to cieszy i chcemy zapewnić im płynne wejście w świat współzawodnictwa. Zdając teraz egzamin teoretyczny i praktyczny, w maju podczas I rundy Pucharu Polski Pit Bike SM, będą już pełnoprawnymi zawodnikami, zdobywając punkty w klasyfikacji generalnej.

Zaczynają w Bydgoszczy

Runda rozgrzewkowa, czyli Otwarte Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego odbędzie się na bydgoskim Kartodromie. Tradycyjnie zwycięzcy zostaną wyłonieni z kilku klas: Pit Girls, Stock 90, Stock 125, Stock 150, Stock 150 Junior, Pit Ladies, Super Pit, Masters. Pojawia się także nowa klasa: MiniGP, a mniej doświadczeni pojadą w wyścigu Rookie. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektorniczną: https://otopit.pl/zapisy/runda-rozgrzewkowa/ a wszystkie pytania można kierować do biura: [email protected]

Kliknij, aby pominąć reklamy

Całą zimę trenowałem na torze kartingowym Kormoran w Olsztynie pod okiem naszego trenera, Marka Szkopka. Wiosną rozpoczęliśmy treningi na placu oraz torze w Modlinie. Chciałbym przejechać cały sezon bez kontuzji i być w TOP10 klasy stock 90 – mówi uczestnik najmłodszej klasy, Karol Terka. –Bardzo mnie cieszy rozwój dyscypliny pit bike w naszym kraju. Za moich czasów nie było takich możliwości, nie mieliśmy na czym trenować. Teraz dzięki dostępności sprzętu, ale także dzięki systemowi szkoleń, zmieniło się to diametralnie. Polskie nazwiska w światowych cyklach będą coraz częstszym zjawiskiem. To naturalny bieg. Ja jestem dumny, że mogę w tym uczestniczyć praktycznie od samego początku. Cały sens naszej kariery to przekazać swoje doświadczenie młodszym pokoleniom- dodaje Marek Szkopek, zawodnik mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych FIM EWC oraz trener.

3…2..1…start!

Zawodnicy zmierzą się na motocyklach MRF, YCF i Kayo. Po rundzie rozgrzewkowej czekają ich cztery rundy pucharowe: 3 maja na Autodromie Słomczyn, 6 czerwca na Wallrav Race Center w Starym Kisielinie, 10 lipca, Kartodrom Bydgoszcz i finał 10 października Awix Racing Arena w Toruniu. W tym sezonie po raz drugi odbędzie się również wydarzenie w randze Mistrzostw Polski, będą to dwudniowe zawody 28-29 sierpnia na koszalińskim Motoparku. Organizatorem wszystkich wydarzeń jest toruński klub MX Otopit Toruń.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. będzie gorąca Dzikuska? Hot Milf :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 0,642 sek