Home / Inne / Zespół LRP Poland ponownie wystartuje w Le Mans

Zespół LRP Poland ponownie wystartuje w Le Mans

Polski zespół LRP Poland w najbliższy weekend ponownie wystartuje w prestiżowym, 24-godzinnym wyścigu motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC na legendarnym, francuskim torze Le Mans.

Ekipa Bartłomieja Lewandowskiego od trzech lat rywalizuje w pełnym cyklu FIM EWC z fabrycznym wsparciem BMW i Pirelli. 24-godzinne zmagania w Le Mans to perła w koronie tego cyklu i najtrudniejszy wyścig motocyklowy na świecie. Już samo pokonanie ponad trzech tysięcy kilometrów i dojechanie do mety jest sukcesem, po który nie każdemu udaje się sięgnąć.

Rok temu na starcie w Le Mans ustawiło się 60 zespołów. Do mety dojechało tylko 39, w tym Polacy, którzy pokonali 805 okrążeń, kończąc zmagania na 22 pozycji. W najbliższy weekend do walki ponownie stanie 60 ekip.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wśród nich ekipa LRP Poland, w której barwach, na BMW S1000RR z numerem 90 zmieniać się będzie trzech zawodników; Bartłomiej Lewandowski, najmłodszy w stawce, 18-letni Arnaud Friedrich oraz debiutujący w barwach polskiego zespołu Dominik Vincon.

„To będzie nasz czwarty start w Le Mans, dlatego naturalnie chcemy ponownie podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej.” – mówi szef i zawodnik zespołu, Bartłomiej Lewandowski. “Rok temu finiszowaliśmy tuż za punktowaną dwudziestką, dlatego tym razem chcielibyśmy wrócić do Polski z punktami. Twardo stąpamy jednak po ziemi i wiemy, że najpierw musimy w ogóle dojechać do mety, co w najtrudniejszym wyścigu na świecie jest nie lada wyzwaniem. Dysponujemy jednak perfekcyjnie przygotowanym motocyklem i zgranym, profesjonalnym zespołem mechaników, którzy z każdym sezonem mogą pochwalić się coraz większym bagażem doświadczeń na poziomie mistrzostw świata, dlatego jesteśmy gotowi do walki. Nie ukrywam, że wsparcie polskich kibiców jest dla nas na wagę złota, dlatego wierzymy, że znów będziemy mogli liczyć na gorący doping.”

Wyścig FIM EWC w Le Mans wystartuje w sobotę o godzinie 15:00 i zakończy się po 24 godzinach rywalizacji. Bezpośrednie, obszerne relacje na antenie Eurosportu 2.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 0,473 sek