Home / Moto2 / Moto3 / Biesiekirski wrócił do walki w Le Mans

Biesiekirski wrócił do walki w Le Mans


Piotr Biesiekirski wrócił w sobotę na tor Le Mans i systematycznie podkręcał tempo, kwalifikując się do wyścigu o Grand Prix Francji klasy Moto2 na trzydziestej pozycji.

Jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce swój trzeci weekend w mistrzostwach świata rozpoczął pechowo, od piątkowej wywrotki na mokrym torze w pierwszym treningu. Choć lekarz zawodów nie dał mu zgody na udział w drugiej sesji, w sobotę rano, po kolejnej kontroli, 19-latek został dopuszczony do trzeciego treningu.

W jego trakcie reprezentant holenderskiej ekipy NTS RW Racing GP systematycznie podkręcał tempo, przejeżdżając swoje pierwsze okrążenia na suchym torze i kończąc trening ze stratą 4,4 sekundy do lidera oraz 1,5 sekundy do przedostatniego zawodnika.

Niemal natychmiast po rozpoczęciu popołudniowej sesji kwalifikacyjnej młody Polak poprawił swój czas z treningu aż o sekundę. Niestety jazdę 19-latka po pięciu kółkach przerwała przedwcześnie, na szczęście niegroźna, wywrotka w ósmym zakręcie po kolizji z innym zawodnikiem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Do jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Francji Moto2 Piotr Biesiekirski wystartuje o godzinie 14:30 z trzydziestej pozycji. Rano zawodników MŚ czeka jeszcze 20-minutowa sesja rozgrzewkowa.

„Mój bark wciąż jest bardzo obolały, ale byłem dziś w stanie wrócić na tor i poprawiałem swoje czasy z każdym okrążeniem – powiedział Piotr Biesiekirski. – Dobrze czułem się na motocyklu podczas sesji kwalifikacyjnej i wiedziałem, że będę w stanie pojechać jeszcze sporo szybciej. Niestety, na piątym okrążeniu wyprzedził mnie inny zawodnik, który następnie zahamował dość wcześnie do ósmego zakrętu, co doprowadziło do kontaktu i mojej wywrotki. Na szczęście nic mi się nie stało, ale nie mogłem już kontynuować jazdy. Podczas jutrzejszego wyścigu chcę jak najdłużej utrzymać się w grupie, unikać błędów i zrobić kolejne postępy”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. to też pokazuje jaki tam jest poziom to szok… nie poddawaj się Piotrek, trzymamy kciuki żeby udało się skończyć wyścig!

    • Mistrzostwa świata to i poziom wysoki. Jednak strata do lidera na poziome prawie 5 sekund to tro he tak jakby jechał motocyklem moto 3 więc troszkę słabo ale trzymam kciuki że będzie lepiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 0,447 sek