Home / Moto2 / Moto3 / Brad Binder: To wielki dzień dla mnie i dla mojego kraju

Brad Binder: To wielki dzień dla mnie i dla mojego kraju

Brad Binder

Podczas GP Hiszpanii w klasie Moto3 Brad Binder – zawodnik z teamu Red Bull KTM Ajo – powtórzył wcześniejszy wyczyn Marka Marqueza, w pozornie niemożliwy sposób wygrywając wyścig i sprawiając jednocześnie, że to czego dokonał wydało się być banalnie proste.

Zawodnik z RPA został przeniesiony na ostatnią, 35. pozycję na starcie z powodu wykrycia w jego KTM-ie nieautoryzowanego oprogramowania ECU, którego miał używać podczas kwalifikacji. Był to katastrofalny początek dnia dla dwudziestolatka, branego pod uwagę w walce o mistrzostwo i zwycięstwo wyścigu w Jerez.

Goniący za mistrzowskim tytułem Brad Binder jechał jednak na limicie i znalazł się na czwartej pozycji już na ósmym okrążeniu. Finalnie Binder przekroczył linię mety jako pierwszy wyprzedzając o ponad trzy sekundy zdobywcę drugiego miejsca, startującego z pole position Nicolo Bulegę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dla zawodnika niezwykle szczególne jest pierwsze zwycięstwo w wyścigu, ale dokonanie tego z 35. miejsca jest czymś co fani będą pamiętać bardzo długo. W Estoril w 2010 roku Marquez startował z 28. pozycji, dwa lata później w Walencji zaczął jako 33. na starcie, i to jak wygrał te wyścigi było imponujące. Brad Binder zwyciężył rozpoczynając wyścig z 35. pola startowego i kończąc go z parosekundową przewagą.

Było to także pierwsze w historii zwycięstwo zawodnika z RPA w klasie Moto3. Obecnie Binder plasuje się na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej z 15-punktową przewagą nad jeżdżącym w ekipie Estrella Galicia 0,0 Jorge Navarro.

A oto co po zakończeniu wyścigu powiedział Brad Binder: “Wyobrażałem sobie, że moje pierwsze zwycięstwo będzie trudne do osiągnięcia, ale nie myślałem że osiągnę je startując jako ostatni. Wiedziałem że jest to możliwe, ponieważ byłem bardzo silny przez cały weekend, ale to co się stało było niesamowite. Dziękuje moim rodzicom i całemu mojemu zespołowi Red Bull KTM Ajo i Aki Ajo. To wielki dzień dla mnie, dla mojego kraju i mam nadzieję, że także dla wielu innych ludzi.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Tego sukcesu nie trzeba komentować !!! Czapki z głów !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,490 sek