Home / Moto2 / Moto3 / Can Öncü w Moto3! Turecki talent pojedzie w Red Bull KTM Ajo

Can Öncü w Moto3! Turecki talent pojedzie w Red Bull KTM Ajo

Aktualny mistrz Red Bull Rookies Cup z sezonu 2018 – Can Öncü – podpisał umowę z zespołem Red Bull KTM Ajo i w sezonie 2019 będzie reprezentował tę ekipę w Moto3. Turecki zawodnik stanie się jednocześnie najmłodszym w historii zawodnikiem, który weźmie udział w pełnym sezonie mistrzostw świata Moto3. Gdy odbędzie się przyszłoroczne GP Kataru, Öncü będzie miał 15 lat, 7 miesięcy i 12 dni na karku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ale jeszcze wcześniej – bo w tym roku – Can Öncü zadebiutuje w Moto3 z dziką kartą! Zawodnik pojedzie w GP Walencji. Specjalnie dla niego doprecyzowano przepisy, dopuszczające najlepszych zawodników z Red Bull Rookies Cup jeszcze przed osiągnięciem odpowiedniego wieku. Öncü wraz z bratem bliźniakiem Denisem, który został wicemistrzem pucharu Red Bulla, jeździł również w juniorskich mistrzostwach świata CEV Moto3, tam jednak nie walczą oni o najwyższe pozycje, choć Can dwa razy stawał na podium.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 0,514 sek