Home / Moto2 / Moto3 / Federacja FIM odebrała licencję Fenatiemu!

Federacja FIM odebrała licencję Fenatiemu!

Wiemy już z całą pewnością, że nie dojdzie do powrotu Romano Fenatiego na tor w tym sezonie. Włoch, który we wtorek w Szwajcarii odbył wizytę w siedzibie FIM, został przesłuchany w sprawie incydentu z wciśnięciem hamulca Stefano Manziego podczas walki w GP San Marino.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W obawie o bezpieczeństwo innych zawodników, federacja zdecydowała się na krok, który uniemożliwi powrót do ścigania w grand prix w tym roku. Fenatiemu została odebrana licencja na rok 2018. Włoch będzie mógł wrócić z nową licencją w sezonie 2019, jeśli spełni warunki przepisów FIM.

W mediach pojawiały się nieoficjalne informacje, że Fenati mógłby wrócić do ścigania w Moto2 tuż po upłynięciu karnego okresu dwóch wyścigów. Wypadałoby to akurat na GP Japonii. Plotki mówiły, że za jego powrotem miałby lobbować szef organizatora MotoGP, Dorny – Carmelo Ezpeleta. W obliczu odebrania licencji na pewno do tego nie dojdzie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Grubo… Dali w ten sposób ostrzeżenie dla innych. Ciekawe czy chodziło im też o MM?

    • A czy Marquez celowo kogoś kopał, wyłączał komuś motocykl, czy wciskał hamulec na prostej? Sytuacje Marca wynikały z błędów, a nie z chęci wyżycia się na kimś.

  2. FIM – brawo !!!! To jednoznacznie ucina niepotrzebne plotki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
185 zapytań w 1,029 sek