Home / Moto2 / Moto3 / GP Tajlandii w Moto2 i Moto3 nowym wyzwaniem dla Dunlopa

GP Tajlandii w Moto2 i Moto3 nowym wyzwaniem dla Dunlopa

Mistrzostwa Świata FIM 2018 Moto2 i Moto3 wyruszają w tym tygodniu na zupełnie nowy tor. Zespoły Dunlop zmierzą się na Buriram International Circuit w Tajlandii, gdzie odbędzie się 15. runda wyścigów. Dwa tygodnie później (21 października) zawodnicy pojadą na Twin Ring Motegi w Japonii, a tydzień później na Phillip Island w Australii.

Tor Buriram to zupełna nowość dla inżynierów Dunlop. Ze względu na niskie wymagania energetyczne nawierzchni, wybrano dla niego bardziej miękką mieszankę ogumienia. Dla wyścigów w Motegi i Phillip Island inżynierowie brytyjskiej marki również zalecają miękką oponę Moto2 jako opcję dostępną obok tradycyjnej średniej opony typu ‘2”. Bardziej miękki model ‘343’ z powodzeniem testowano na Le Mans i Mugello.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Alokacja opon na torze Buriram:
Moto2
* Przednia: średnia ‘2’ (żółta).
* Tylna: bardziej miękka ‘0’ (żółta)/‘2R1’ miękka.
Moto3
* Przednia: miękka ‘S’ (czarny na żółtym) / średnia ‘M’ (czarny na srebrnym).
* Tylna: miękka ‘S1’ (czarny na żółtym) / średnia ‘M1’ (czarny na srebrnym).

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 0,474 sek