Home / Moto2 / Moto3 / Guevara, Foggia i Suzuki odesłani na koniec stawki!

Guevara, Foggia i Suzuki odesłani na koniec stawki!

Trójka z szerokiego grona faworytów do zwycięstwa w GP Kataru będzie miała utrudnione zadanie. Sędziowie po przeanalizowaniu przebiegu kwalifikacji uznali, że należą im się dotkliwe kary za niebezpieczne zachowanie na torze. I tak Izan Guevara, Dennis Foggia oraz Tatsuki Suzuki nie tylko wystartują z końca stawki, ale również będą musieli wykonać kary długiego okrążenia.

Guevara, który wygrał kwalifikacje, oraz Suzuki, który był 9., zostali ukarani za wolną jazdę po linii wyścigowej zaraz po wyjechaniu z alei serwisowej, czym przeszkadzali innym zawodnikom. Sędziowie byli surowi – co zresztą zapowiadano już wcześniej: w 2022 roku nie będzie łagodzenia takich kar. Obaj otrzymali też karę jednokrotnego wykonania wydłużonego okrążenia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tymczasem Foggia, który miał startować z 5. miejsca na gridzie, nie tylko został cofnięty na koniec, ale będzie musiał aż dwa razy przejechać długie okrążenie. „Bonusowa” kara została nałożona za to, że dodatkowo na prostej startowej jeździł „zygzakiem”, aby pozbyć się ze strumienia aerodynamicznego zawodników starających się go gonić.

W ten sposób, z pierwszego rzędu wystartują Ayumu Sasaki, Jaume Masia oraz Andrea Migno.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Jestem za , a nawet przeciw

  2. Idiotyzm ….z takim myśleniem to moto3 będzie nudne jak F1 a jam na razie to najciekawsza klasa do oglądania !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 1,236 sek