Home / Moto2 / Moto3 / Gwiazda British Superbike pojedzie w Moto2 dla Angel Nieto Team

Gwiazda British Superbike pojedzie w Moto2 dla Angel Nieto Team

22-letni Jake Dixon podpisał kontrakt z zespołem Angel Nieto i za rok będzie reprezentował tę ekipę w Motocyklowych Mistrzostwach Świata w Moto2. Obecnie Brytyjczyk zajmuje niespodziewanie drugą pozycję w klasyfikacji British Superbike, ustępując jedynie doświadczonemu i kroczącemu po tytuł przed powrotem do World Superbike Leonowi Haslamowi.

Już kilka tygodni temu Dixon ujawniał, że szuka dla siebie miejsca w Moto2 na mniejszym niż obecnie motocyklu. W obliczu zmiany dostawcy silników z Hondy na Triumpha jest to dla niego idealny moment, bowiem reszta zespołów i zawodników również będzie musiała zdobywać doświadczenie na nowym sprzęcie. Dla zespołu Angel Nieto (wcześniej Aspar) to powrót po pięciu latach nieobecności w Moto2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W stawce Moto2 za rok będzie przynajmniej dwóch zawodników z Wielkiej Brytanii. Przypomnijmy, że Cal Crutchlow jakiś czas temu przewidywał, że z MotoGP znikną wszyscy brytyjscy zawodnicy, w dodatku nie mający następców. Nie wiedział jednak wtedy, że tak szybko do Moto2 może dołączyć Dixon.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Odważna decyzja Nieto. Zobaczymy jak Jake sobie poradzi. W BSB sobie dobrze radzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 0,552 sek