Home / Moto2 / Moto3 / Isaac Vinales zastąpi Erica Granado od GP Austrii

Isaac Vinales zastąpi Erica Granado od GP Austrii

Przed GP Austrii w zespole Forward Racing w Moto2 dojdzie do zmiany – z ekipą rozstaje się Eric Granado, a w jego miejsce w wskakuje Isaac Vinales, który z kolei wcześniej sam rozszedł się z zespołem SAG Team. Obaj zawodnicy stanowią dolną część stawki pośredniej kategorii.

Giovanni Cuzari, właściciel ekipy Forward Racing, powiedział: „Nigdy nie jest przyjemnością zastępowanie zawodnika podczas trwającego sezonu, zwłaszcza, że chodzi o Erica. Jest wielkim profesjonalistą, ma dużą wiedzę. Zespół chce podziękować za jego wkład. Ale jeśli zawodnik rywalizuje w dwóch różnych mistrzostwach, konieczne jest wyznaczenie priorytetów.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Granado prowadzi obecnie w mistrzostwach Brazylii w klasie superbike i to ta seria staje się dla niego najważniejsza. „Od Austrii Erica zastąpi Isaac Vinales.” – dodał Cuzari. „Chcemy go serdecznie powitać. Mamy nadzieję, że szybko zaadaptuje się do naszego Sutera, aby pokazać pełny potencjał i zdobywać punkty.” Na razie w tym roku Vinales punktował dwa razy. Granado – ani razu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Trzeci raz już się odbił Mistrzostw Świata, czy coś przeoczyłem?
    Jak dla mnie, to taki mniej utytułowany Danny Kent:)

    • Powiedziałbym że drugi raz. Wcześniej debiutował w 2012r. w Moto2 (bijąc przy tym rekord jako najmłodszy debiutant pośredniej kategorii – 16 lat i 7 dni), potem na jeden sezon do Moto3 u Aspara a od 2014r. startował w CEV Moto2.

      Aktualnie to może on i Danny Kent by się załapali do MotoE? :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
188 zapytań w 1,506 sek