Home / Moto2 / Moto3 / Jorge Martin po operacji kostki

Jorge Martin po operacji kostki

Jorge Martin przeszedł operację kostki złamanej podczas weekendu na torze Sachsenring. Trwający trzy godziny zabieg został przeprowadzony w poniedziałkową noc, przez doktora Ginebreda w Dexeus Clinic w Barcelonie. Hiszpan pozostanie w szpitalu do czwartku.

Martin rozpoczął weekend przed GP Niemiec od najlepszego rezultatu w pierwszym wolnym treningu. Podczas drugiej sesji zaliczył wywrotkę, która skutkowała przerwaniem treningu i przetransportowaniem zawodnika z numerem #88 do centrum medycznego, gdzie stwierdzono u niego złamanie prawej kostki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Podczas operacji w prawej kostce Martina umieszczone zostały dwie śruby. U hiszpańskiego zawodnika nie stwierdzono uszkodzenia więzadeł, ale wykryto kolejne złamanie kości piętowej. Z tego powodu rekonwalescencja może potrwać dłużej niż przypuszczano.

Na obecną chwilę Jorge Martin z wynikiem 89 punktów zajmuje 4. pozycję w klasyfikacji generalnej. W tym sezonie stawał na podium cztery razy: trzy razy na najniższym i raz na drugim stopniu. Pięciokrotnie rozpoczynał wyścig z pole position.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net

AUTOR: W.K.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,414 sek