Home / Moto2 / Moto3 / Jorge Martin przed pierwszą szansą na tytuł

Jorge Martin przed pierwszą szansą na tytuł

Powiększenie przewagi Jorge Martina w klasyfikacji Moto3 sprawiło, że Hiszpan na torze Sepang będzie miał pierwszą szansę zostania mistrzem świata. Zawodnik ekipy Gresiniego w sezonie pełnym wzlotów i upadków prowadzi z Marco Bezzecchim, który GP Australii nie zaliczy do udanych – upadł, tracąc punkty.

Różnica z zaledwie jednego punktu po GP Japonii, urosła do aż 12 oczek. Druga pozycja Fabio di Giannantonio na Motegi – przy piątej Martina – sprawiła, że i ten Włoch ma jeszcze szanse, choć traci 20 punktów. Ale wszystko może rozstrzygnąć się już w niedzielę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sytuacja jest jasna – aby Jorge Martin mógł w Malezji cieszyć się z mistrzostwa, będzie musiał mieć co najmniej 25 punktów więcej na koncie niż rywale, bo tyle pozostanie do zdobycia w ostatnim wyścigu już w Hiszpanii. Przy równej ilości punktów, i tak Martin ma większą liczbę zwycięstw.

Jeśli więc Martin wygra, to oznacza, że Bezzecchi będzie musiał zająć co najmniej czwartą pozycję, aby zachować szanse na mistrzostwo. Gdyby Hiszpan finiszował na gorszej pozycji, również i rywal z Włoch może pozwolić sobie na odpowiednio słabszą lokatę. Z kolei margines błędu di Giannantonio jest mniejszy i jeśli tylko Martin zdobędzie cztery punkty więcej, to dla zawodnika Redox PruestelGP gra jest skończona.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 0,499 sek