Home / Moto2 / Moto3 / Luthi: Postawa Johanna Zarco była imponująca

Luthi: Postawa Johanna Zarco była imponująca

Johann Zarco

W niedzielę zakończyła się walka o tytuł mistrzowski w kategorii Moto2. Wyścig wygrał Johann Zarco i tym samym obronił tytuł mistrzowski. Wicelider tabeli Thomas Luthi, który triumfował w dwóch wcześniejszych pozaeuropejskich rundach, ukończył zmagania na torze Sepang na 6. miejscu.

Luthi rozpoczął weekend w Malezji ze stratą 22 punktów do Johanna Zarco i z przewagą 3 punktów nad Alexem Rinsem. W sobotnich klasyfikacjach #12 wywalczył piąte pole startowe, a w niedzielę dojechał na metę jako szósty. Po rundzie w Malezji Szwajcar dołożył do swojego punktowego dorobku 10 oczek. To, czy Luthi zostanie wicemistrzem nie jest jednak pewne. Co prawda udało mu się zwiększyć przewagę nad Rinsem, ale Hiszpan wciąż ma szansę na objęcie drugiego miejsca w tabeli. Obydwu zawodników dzieli przed ostatnią rundą sezonu 11 punktów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To, co Johann zrobił podczas kwalifikacji i podczas wyścigu było imponujące. Mój start nie był zły, ale w pierwszym i drugim zakręcie Baldassari dotknął mnie dwa razy i straciłem kilka pozycji. To sprawiło, że później nie było przyjemnie: tył był blokowany w każdym zakręcie, ja kilka razy ryzykowałem upadkiem. Z deszczem na początku wyścigu było lepiej, niż w mieszanych warunkach na koniec, ale ze względu na skomplikowane warunki dowiedziałem się nowych rzeczy. Ogólnie pozaeuropejskie wyścigi były dobre, ponieważ przyniosły nam dwa zwycięstwa i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Teraz skupiamy się na ostatniej rundzie w Walencji.” – powiedział Thomas Luthi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: motogp.com

AUTOR: W.K.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,389 sek