Home / Moto2 / Moto3 / Manzi opuści GP Ameryk – debiut Gabriele Ruiu

Manzi opuści GP Ameryk – debiut Gabriele Ruiu

Zespół MV Agusty w Moto2 – prowadzony przez dobrze znaną ekipę Forward Racing – ogłosił, że w zbliżającym się wyścigu w Austin nie wystartuje Stefano Manzi. Włoski zawodnik, który przeszedł przez VR46 Riders Academy, doznał w Argentynie złamania kości łódeczkowatej w prawej ręce i musi przejść w najbliższy wtorek zabieg operacyjny.

MV Agusta ma plan B. W wyścigu o GP Ameryk pojedzie Gabriele Ruiu. O 18-letnim zawodniku było dość głośno w dwóch poprzednich latach, bowiem miał mieć podpisany kontrakt na starty w World Superbike jeszcze zanim osiągnął minimalny wiek, umożliwiający starty w tej serii, ale później, po zawirowaniach ze sponsorami, okazało się to niemożliwe.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ostatecznie zadebiutował w przedostatniej rundzie w 2018 roku, trzykrotnie punktując. Został tym samym najmłodszym zawodnikiem w historii WSBK, któremu udała się ta sztuka. Ruiu ścigał się też w mistrzostwach Europy CEV i Superstockach 1000.

„Przede wszystkim życzę Stefano szybkiego powrotu do zdrowia. Jednocześnie jestem bardzo podekscytowany tą okazją. Z niecierpliwością czekam na wyjazd na tor i rywalizację z najlepszymi motocyklistami na świecie, wraz z historyczną marką motocyklową. Postaram się jak najwięcej nauczyć, aby jak najlepiej wykorzystać to doświadczenie. Do zobaczenia w Teksasie!” – powiedział Gabriel Ruiu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

 1. Ruiu? :O porąbało ich? czy tak dużo kasy płaci z start?

 2. Ruiu jest z Włoch.

  A z tym płaceniem za starty to bym nie przesadzał – przecież jedzie na zastępstwo, nie na cały sezon.

  • Sprawa może mieć drugie dno, ze względu na aferę z Almą.
   Zatrzymany niedawno szef Almy, Luigi Scavone jest też właścicielem jednego z dużych sponsorów MV Agusty w Moto2 (nie pamiętam teraz którego). Możliwe więc, że taki Ruiu wniesie też swój finansowy wkład do zespołu.
   Wszystko się wyjaśni jak zobaczymy owiewki, tak jak przypadku Pramaca i białych plam po Almie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
182 zapytań w 1,655 sek