Home / Moto2 / Moto3 / Mistrz Red Bull Rookies Cup może zadebiutować w Moto3 już w tym roku

Mistrz Red Bull Rookies Cup może zadebiutować w Moto3 już w tym roku

Na spotkaniu które odbyło się w Assen, Komisja Grand Prix zadecydowała, że tegoroczny mistrz Red Bull Rookies Cup, którym został Can Öncü, może już w tym roku warunkowo otrzymać licencję FIM Grand Prix, pozwalającą na start w Moto3. Licencja taka normalnie wymaga, by zawodnik miał skończone 16 lat. Tymczasem turecki motocyklista urodził się w lipcu 2003 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W konsekwencji nowego przepisu, minimalny wiek dla zwycięzcy pucharu Red Bulla to skończone 15 lat. Podobnie ma się sprawa z mistrzem serii FIM o randze juniorskich mistrzostw świata – najlepszy zawodnik tej serii również może pojechać w Moto3 w grand prix, mając 15 lat. Can Öncü zupełnie zdominował tegoroczne mistrzostwa, nie schodząc z podium aż do 11. wyścigu, gdy był już pewny tytułu. Ostatnie dwa wyścigi wygrał wtedy jego brat, Deniz, który zdobył wicemistrzostwo.

Źródło: motogp.com
Fot. oncutwins.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. No i bardzo dobrze. Na następny sezon KTM powinien go wziąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,236 sek