Home / Moto2 / Moto3 / Schrötter na miejscu Folgera w 2017

Schrötter na miejscu Folgera w 2017

Marcel Schrotter

Od sezonu 2017 Jonasa Folgera będziemy oglądać w barwach Monster Yamahy Tech3 w kategorii królewskiej. Zespół Dynavolt Intact GP ogłosił, że miejsce zwycięzcy dzisiejszego wyścigu pośredniej klasy zajmie w przyszłym roku jego rodak, Marcel Schrötter.

Schrötter jeździ obecnie w zespole AGR i z wynikiem 33 punktów zajmuje 14. miejsce w klasyfikacji generalnej. W sezonie 2016 dotychczas tylko 3 razy udawało mu się ukończyć wyścig w TOP10. Od następnego sezonu Niemiec będzie nowym zespołowym partnerem Sandro Cortese.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem bardzo wdzięczny za zaufanie i danie mi możliwości jazdy i rozwijania umiejętności, w moim zdaniem jednym z najlepszych zespołów w Moto2. Jestem bardzo podekscytowany nowymi wyzwaniami, jakie teraz są przede mną i mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy przełom. Razem z Dynavolt Intact GP chciałbym być stałym elementem walki o miejsca na podium. Ogromnie dziękuję temu zespołowi za danie mi takiej sposobności.” – powiedział Marcel Schrötter.

„Przed rozpoczęciem współpracy jestem gotowy, aby zaprezentować jak najlepszą wydajność w pozostałych do końca sezonu wyścigach. Z jednej strony chciałbym opuścić zespół AGR prezentując wysoki poziom, a z drugiej chciałbym pokazać, że zaufanie jakim mnie obdarzono nie jest bezpodstawne. Naprawdę nie mogę się doczekać sezonu 2017.” – dodał Niemiec.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: motogp.com

AUTOR: W.K.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,249 sek