Home / Moto2 / Moto3 / Yonny Hernandez w zespole AGR Team

Yonny Hernandez w zespole AGR Team

Yonny Hernandez

Yonny Hernandez w przyszłym roku po utracie posady w MotoGP będzie występować w klasie Moto2. Kolumbijczyk reprezentował będzie zespół AGR Team – Arginano & Gines Racing Team. W Moto2 Hernandez debiutował w mistrzostwach świata i jeździł w latach 2010 – 2011.

Po startach w Moto2 Hernandez przeniósł się do MotoGP, gdzie jeździł przez pięć kolejnych lat. W Asparze zastąpi go Karel Abraham. W Moto2 Kolumbijczyk do dyspozycji będzie miał motocykl Kalexa. Pierwszym celem ma być uzyskiwanie takich wyników, jakie osiągał wcześniej – najlepszy rezultat to 6. miejsce w 2011 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jestem bardzo wdzięczny i czekam już na możliwość stania się częścią tego zespołu i tego nowego projektu. Mam nadzieję, że będę walczył na czele. To dla mnie nowe wyzwanie, mam nadzieję, że sprawy pójdą świetnie, i że razem wykonamy dobrą robotę.” – powiedział Hernandez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Trafi do porządnego zespołu :)
    Jestem ciekaw wewnętrznej rywalizacji w Axelem “Modelem” Ponsem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,375 sek