Home / Moto2 / Aegerter po najlepszym wyścigu w sezonie

Aegerter po najlepszym wyścigu w sezonie

aegerter

Dominique Aegerter zajął trzecie miejsce w wyścigu o GP Włoch na torze Mugello. Dla Szwajcara to zdecydowanie najlepszy wynik w tym sezonie.

We Włoszech 24-letni zawodnik od samego początku walczył o dobry wynik. W pewnym momencie nawet prowadził w wyścigu, ale ostatecznie udało mu się stanąć na najniższym stopniu podium.

Aegerter po przesiadce z Sutera na Kalexa całkowicie zawodzi. Do GP Włoch punktował tylko trzykrotni zajmując miejsca w drugiej dziesiątce rywalizacji. Wynik z Mugello pozwolił mu na skok o kilka pozycji w klasyfikacji generalnej. Obecnie z 26. punktami zajmuje 13. miejsce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Drugie miejsce w kwalifikacjach było dla mnie sporą niespodzianką, ale uwierzyłem, że jestem w stanie uzyskać dobry wynik. Coraz lepiej dogaduje się z moim Kalexem. Pierwsze okrążenia wspólnie z Tomem (Luthim) były doskonałe. Kiedy rozbił się byłem zdenerwowany, ponieważ nie wiedziałem na co mogę sobie pozwolić. Jak dużo mogę wycisnąć. Rabat i Zarco byli dla mnie za silni, ale jestem zadowolony z tego, jak długo potrafiłem się z nimi utrzymać. Ostatnie pięć okrążeń było trudne, miałem problem z koncentracją, czułem, że brakowało mi trochę sił. Chciałbym podziękować całemu zespołowi i tym, którzy zawsze we mnie wierzyli i pomogli mi w trudnym początku sezonu. To podium jest dla nich” – skomentował swój występ Szwajcar.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,434 sek