Home / Moto2 / Anthony West ukarany za doping!

Anthony West ukarany za doping!

Anthony West był w ostatnich dniach bohaterem klasy Moto2. Wysoka dyspozycja i wspaniała jazda w wyścigach zdecydowanie podniosła jego notowania. Dziś jednak świat obiegła zaskakująca informacja dotycząca australijskiego zawodnika.

Anthony West po dwóch ostatnich rundach był na ustach wszystkich. Australijczyk stanął na drugim stopniu podium podczas rundy w Malezji i Australii. Te wyścigi w wykonaniu Westa były perfekcyjne, a jego jazda – szczególnie w czasie domowej rundy – zachwycała. Nie da się ukryć, że Australijczyk bardzo długo czekał na zdobycie kolejnego w karierze podium – ostatni raz udało mu się ukończyć wyścig na drugim miejscu w… 2005 roku!

Dziś zawodnik QMMF Racing Team znów jest tematem numer jeden, jednak z zupełnie innego powodu. Decyzją Międzynarodowego Sądu Dyscyplinarnego (CDI), West został ukarany za stwierdzenie obecności niedozwolonej substancji w jednej z próbek pobranej od zawodnika po Grand Prix Francji 2012. Związek, który wykryto w organizmie Westa – methylhexaneamine – znajduje się na liście środków zakazanych przez komisję antydopingową.

Po przesłuchaniu kierowcy, zdecydowano iż zostaje on zdyskwalifikowany z francuskiej rudny, która odbyła się 20 maja na torze Le Mans. Anthony West zajął w niej siódme miejsce, co było zdecydowanie jego najlepszym wynikiem w tym sezonie do czasu Grand Prix Malezji! Ponadto West ma przez miesiąc zakaz wszelakich startów we wszystkich zawodach organizowanych przez FIM, bądź inne organizacje, zarówno na szczeblu międzynarodowym, jak i krajowym. Kara zaczyna obowiązywać od 30.10.2012.

Anthony West ma pięć dni na ewentualne odwołanie się od tej decyzji do Międzynarodowego Trybunału Apelacyjnego.

AUTOR: Ania Pyzałka

Na portalu MotoSP.pl od 2005 roku. Szczególnie oddnana klasom Moto3 i Moto2. Uwielbia patrzeć, jak rodzą się nowe talenty świata MotoGP.

komentarzy 7

  1. Anulowanie punktów za Westa w GP Francji?

  2. oj tam oj tam troche kofeiny jakichś węglowodorów typu jakieś metyleny etany czy coś nikomu nie zaszkodziło tym bardziej ,że sprzedają to jako supelent diety

  3. wytłumaczcie mi proszę, bo ja szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem co może dac doping zawodnikom moto? chodzi o koncentrację czy jak?

  4. Dziś podczas pierwszego treningu akurat dużo o tym mówili. Koncentracja i lepszy metabolizm ;) Substancja ta również występuje w specyfikach np. na katar czy dopalaczach.Niewykluczone więc,że coś sobie zarzucił tak o :D a co tam ;)

  5. Szczególnie, że wyścig w niedzielę, po sobotniej imprezie :D

  6. ok, dzięki za info ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 0,369 sek