Home / Moto2 / Danny Kent w Moto2 w barwach Leopardu

Danny Kent w Moto2 w barwach Leopardu

danny kent

Danny Kent przez wyścigiem o GP Aragonii w klasie Moto3 potwierdził swoje przenosiny do Moto2 w 2016 roku. Brytyjczyk pozostanie zawodnikiem Leopard Racing.

21-letni zawodnik będzie partnerem w drużynie Portugalczyka Miguela Oliveiry, który również zmienia kategorię. Niemiecka drużyna będzie korzystała z motocykli marki Kalex.

“Jestem bardzo szczęśliwy z podpisania nowego kontraktu z Leopard Racing na sezon 2016 w Moto2. Ten sezon jest bardzo dobry w naszym wykonaniu i jestem bardzo podekscytowany przed kolejnym wyzwaniem w pośredniej kategorii. Chciałem ogromnie podziękować wszystkim ludziom w zespole za wiarę we mnie. Jestem pewien, że sezon 2016 również może być dla nas świetny” – powiedział przed wyścigiem o GP Aragonii Danny Kent.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Cieszymy się z możliwości kontytuowania współpracy z Dannym, który wykazał nie tylko wielki potencjał jako zawodnik, ale również lojalność wobec Leopard Racing. Czekamy na rozpoczęcie nowego projektu z bardzo utalentowanymi zawodnikami w Moto2 oraz Moto3. Najpierw jednak skupiamy się na końcówce obecnego sezonu” – powiedział dyrektor Leopard Racing Miodrag Kotur.

Ekipę Paginas Amarillas HP 40 opuszcza Luis Salom. Hiszpan w obecnym sezonie uzyskuje dużo słabsze wyniki niż kolega z ekipy Alex Rins i w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Sports-Millions-Emwe-SAG. Jego partnerem w drużynie będzie Szwajcar Jesko Raffin, który w obecnym sezonie nie zdobył jeszcze żadnych punktów.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,745 sek