Home / Moto2 / Folger i Cortese w jednym zespole w 2016 roku

Folger i Cortese w jednym zespole w 2016 roku

Jonas Folger

Jonas Folger jest kolejnym zawodnikiem, który ogłasza swoje plany na 2016 rok. Niemiec dołączy do zespołu Dynavolt Intact GP i będzie w nim startował obok swojego rodaka, Sandro Cortese.

Niemiecki zespół obecnie zalicza trzeci sezon w Moto2, wystawiając tylko jednego zawodnika, ale już za rok skład w pośredniej klasie grand prix rozszerzony zostanie do dwóch motocyklistów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Folger zadebiutował w Moto2 w 2014 roku i dwukrotnie stanął w nim na podium, kończąc całe mistrzostwa na 15. pozycji. Zanim przeniósł się do Moto2, rywalizował w Moto3, w sezonach 2012 i 2013 broniąc barw zespołu Aspar. W tym roku Folger jest szósty.

Po raz ostatni pełny niemiecki skład w pośredniej klasie (zespół plus obaj zawodnicy) widzieliśmy w 1996 roku, kiedy to w HB Hondzie startowali Ralf Waldmann oraz Jurgen Fuchs.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,378 sek