Home / Moto2 / GP Katalonii bez Simeona

GP Katalonii bez Simeona

Potwierdziły się wcześniejsze obawy co do kontuzji Xaviera Simeona. Jeden z dwóch reprezentantów zespołu Tech3 z klasy Moto2 nie weźmie bowiem udziału w nadchodzącym Grand Prix Katalonii, a nazwisko jego zastępcy nie jest jeszcze znane.

Podczas sobotnich kwalifikacji do wyścigu o Grand Prix Francji Belg zaliczył poważną wywrotkę na wyjściu z szykany. na swoim dwunastym okrążeniu. Upadek okazał się na tyle niefortunny, że #19 złamał kości swojej lewej ręki, a także stopy. Sprawiło to więc, że zawodnik, którego najlepszym finiszem w tym roku jest trzynaste miejsce, nie wystartował na obiekcie Le Mans.

Chociaż Xavier szybko dochodzi do siebie, a urazy dobrze się goją, wraz z szefem swojego zespołu Herve Poncharalem podjęli oni decyzję o tym, że Simeon nie weźmie udziału w zmaganiach na Montmelo. 22’latek z Brukseli wróci jednak na swój motocykl Mistral 610 podczas brytyjskiej rundy na torze Silverstone.

Zespół Tech3 ma poinformować o ewentualnym zastępstwie za #19 na zmagania w Katalonii w ciągu najbliższych dni.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 0,474 sek