Home / Moto2 / Koniec współpracy Toniego Eliasa z Mapfre Aspar Team!

Koniec współpracy Toniego Eliasa z Mapfre Aspar Team!

Jeszcze nie ucichły echa wyścigu klasy Moto2 na torze Mugello, kiedy to świat obiegła zaskakująca informacja – zespół Mapfre Aspar ogłosił, że po Grand Prix Włoch kończy współpracę z Toni Eliasem. Do rozwiązania umowy miało dość za obopólną zgodą.

 

Przed sezonem 2012 zespół Mapfre Aspar Team w klasie Moto2 postawił na dwóch mistrzów – ostatniego Mistrza Świata klasy 125cc Nicolasa Terola i powracającego do pośredniej klasy Mistrza Świata klasy Moto2 z sezonu 2010 – Toniego Eliasa. Nadzieje związane z tymi kierowcami były spore, jednak rzeczywistość okazała się być mniej kolorowa. Po dziewięciu Grand Prix, które odbyły się w sezonie 2012, zespół i Toni Elias postanowili zakończyć współpracę, która nie spełniła oczekiwań obu stron. Teraz Hiszpan będzie szukał alternatywnego zespołu, z którym będzie chciał dokończyć tegoroczną kampanię, natomiast jego były już team poszuka nowego partnera dla Nicolasa Terola.

Na temat zaistniałej sytuacji Jorge Martinez „Aspar” powiedział: „Byliśmy z Toni Eliasem od początku przygotowań do sezonu 2012. Toni, zarówno w klasie 250cc, a później w klasie Moto2 pokazywał, że jest niezwykle szybkim zawodnikiem, czego dowodem był tytuł zdobyty w 2010 roku. Celem zespołu Mapfre Aspar Team zawsze było to, by być na czele w pośredniej klasie i mieć w swoich szeregach bezpośredniego kandydata do tytułu mistrzowskiego. W tym sezonie pokładaliśmy dużą wiarę w zdolności Toniego i w to, że będzie w stanie walczyć o mistrzostwo, jednakże w ostateczności sprawy przybrały obrót, jakiego nie spodziewaliśmy się. Nasze wzajemne oczekiwania nie spełniły się. Czujemy, że decyzja o zakończeniu współpracy jest najlepszą zarówno dla Toniego, jak i dla zespołu Mapfre Aspar Team”.

Również Toni Elias odniósł się do zaistniałej sytuacji: „Przykro mi, że nie będę kontynuował współpracy z Mapfre Aspar Team. Zespół dał z siebie wszystko w czasie przedsezonowych przygotowywań. Zawsze szukaliśmy wspólnych rozwiązań i próbowaliśmy uczynić nasz motocykl Suter szybszym i bardziej konkurencyjnym, jednakże ostatecznie nie byliśmy w stanie znaleźć ku temu odpowiedniej drogi. Atmosfera w garażu pomiędzy mną i zespołem zawsze była doskonała, mechanicy dawali z siebie wszystko podczas szukania rozwiązań, a Jorge wierzył we mnie. Niestety, okazało się że sprawy potoczyły się nie po naszej myśli. Zdecydowaliśmy się zakończyć naszą współpracę. Wciąż jesteśmy w połowie sezonu i to czas dla nas na to, by próbować osobno osiągać lepsze wyniki”.

W zespole Mapfre Aspar Team Toni Elias wystąpił dziewięć razy. Jego najlepsza pozycja, to siódme miejsce wywalczone w czasie Grand Prix Portugalii. Elias zgromadził na swoim koncie 34 punkty, co daje mu w chwili obecnej 14 pozycję w klasyfikacji generalnej.

 

AUTOR: Ania Pyzałka

Na portalu MotoSP.pl od 2005 roku. Szczególnie oddnana klasom Moto3 i Moto2. Uwielbia patrzeć, jak rodzą się nowe talenty świata MotoGP.

komentarze 4

  1. Co teraz? Czy „Tiger” Toni znajdzie w sobie jeszcze siłę do dobrej jazdy? Team pewnie i tak.

  2. Sezon fatalny, to i rozłąka nie dziwi. Moim zdaniem Toni powinien szukac miejsca w WSBK. Dalsze starty w GP nie mają sensu.

  3. Elias w klasie MotoGP miał problem z dociążaniem większej maszyny i dlatego wrócił do moto2, więc jeśli nie tu, to gdzie ?? Oglądałem go na żywo w 2010 roku, kiedy zdobywał mistrza w moto2. Teraz to nawet nie jest cień tamtego zawodnika :-/

  4. Już napisałem – WSBK. To seria dla niego, bo już nie jest młody, a dalsze starty w GP nie mają dużego sensu, jeżeli nie jest w MotoGP. ;]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 1,550 sek