Home / Moto2 / Lowes zaskoczony świetnym tempem mimo upadku

Lowes zaskoczony świetnym tempem mimo upadku

Sam Lowes
Sam Lowes był ofiarą pierwszego zakrętu, kiedy to jadący przed własną publicznością Josh Herrin wjechał za szybko w pierwszy zakręt toru w Austin, zabierając przy tym pięciu zawodników. Brytyjczyk zakończył rozczarowujący dla niego wyścig Moto2 o GP Ameryk na szesnastym miejscu. 

Zaraz po emocjonującym wyścigu kategorii Moto2, Lowes zapewnił, że nie odniósł żadnych poważnych obrażeń w wyniku upadku oprócz niewielkich siniaków na biodrze, które powodowały dyskomfort tylko w początkowej fazie wyścigu.

„Upadek „wypluł” ze mnie chęć do dalszej jazdy i zajęło mi trochę czasu, aby mój oddech wrócił do normy. Nie było aż tak źle, dostałem w biodro ale po kilku minutach wszystko było w porządku. Prawa część kierownicy była nieco uszkodzona, więc potrzebowałem kilku okrążeń, aby się do tego przyzwyczaić.” skomentował obecny mistrz świata World Supersport.

Incydent w zakręcie numer 1 zepchnął Lowesa na koniec stawki, pierwsze okrążenie ukończył ze stratą ponad trzydziestu sekund do prowadzącego wówczas Aegertera. W dalszej części wyścigu #22 jechał bardzo dobrze, stopniowo wyprzedzał poszczególnych wolniejszych rywali co umożliwiło mu próbę walki o najmniejsze punktowane miejsce wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Herrin wpadł we mnie od wewnętrznej, po zdarzeniu przyszedł i przeprosił, ale ja musiałem podnieść motocykl, więc straciłem 32 sekundy na pierwszym okrążeniu. Skończyłem wyścig ze stratą około 50 sekund do zwycięzcy.”

„Tempo wyścigowe w porównaniu do kwalifikacji było bardzo dobre, byłem szybszy na ostatnim okrążeniu, niż w kwalifikacjach. Kolejne okrążenia wyścigu były coraz lepsze i konsekwentne. Jestem w stu procentach pewien, że byłbym dzisiaj w pierwszej dziesiątce, a może nawet lepiej. Możemy powiedzieć, że wykonaliśmy dobrą pracę pierwszy raz w Austin na tak trudnym torze i wyciągniemy wiele pozytywów z dzisiejszego wyścigu.”

Początek sezonu dla Sama Lowesa jest bardzo obiecujący. W swoim debiucie w Moto2 w zespole Speed Up zajął 6-te miejsce podczas rundy Grand Prix w Katarze, która inaugurowała sezon 2014. Kolejna runda mistrzostw w Argentynie pokaże, czy Lowes potwierdzi swój potencjał na Top 10.

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,324 sek