Home / Moto2 / Moto2: Zarco z piłką meczową w Aragonii

Moto2: Zarco z piłką meczową w Aragonii

Johann Zarco

Johann Zarco w najbliższy weekend stanie przed szansą sięgnięcia po mistrzowski tytuł Moto2, choć do końca rywalizacji pozostaną wtedy jeszcze cztery rundy Grand Prix. Do Aragonii Francuz przyjechał z piłką meczową, ale wie, że w bastionie głównych rywali o tytuł – Tito Rabata i Alexa Rinsa – czeka go niełatwe zadanie.

Po wygraniu sześciu wyścigów w tym sezonie, i finiszowaniu na podium w sumie w 12 z 13 tegorocznych rund, w klasyfikacji generalnej Zarco ma aż 93 punkty przewagi nad drugim Tito Rabatem. Oznacza to, że już w najbliższą niedzielę możemy poznać tegorocznego mistrza świata Moto2… choć jest dopiero wrzesień. Wystarczy, że Francuz zyska o 7 punktów więcej niż Rabat i straci nie mniej, niż 10 do Rinsa. Johann przyznaje jednak, że skupia się na każdej rundzie z osobna i najważniejsza jest dla niego kontynuacja serii 12 finiszów na podium z rzędu, spośród których 3 ostatnie stanowiły wygrane.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jadę do Aragoni bez myślenia o tytule. Wiem, że to jest mój tegoroczny cel, ale też zdaję sobie sprawę z przewagi jaką mam. Celem jest sięgnięcie po mistrzostwo, a to, gdzie tego dokonam, nie ma aż tak dużego znaczenia – przyznał jak zwykle opanowany 25-latek z Cannes. – Jeśli będę widział, że jestem szybki i mam szansę na wygranie wyścigu, powalczę. Będę starał się być spokojny, i jeśli nie będę najszybszy, nieco odpuszczę. Jestem jednak pewien, że zespół przygotuje mi bardzo dobry motocykl. Na MotorLand Aragon przed rokiem byłem na podium, w przeszłości też nieźle mi szło, więc z niecierpliwością czekam na tę rundę. Lubię ten tor i z chęcią powalczę o zwycięstwo, ale jeśli nie będzie to możliwe, będę chciał wywalczyć jak najwięcej punktów do tabeli generalnej.”

Johann Zarco

Co zatem musi się stać, by Johann Zarco już w niedzielę został koronowany mistrzem świata 2015 klasy Moto2? Oto możliwe scenariusze:

Zarco wygrywa – Rabat trzeci lub niżej
Zarco drugi – Rabat czwarty lub niżej
Zarco trzeci – Rabat siódmy lub niżej
Zarco czwarty – Rabat dziesiąty lub niżej, Rins nie wyżej niż drugi
Zarco piąty – Rabat dwunasty lub niżej, Rins nie wyżej niż drugi
Zarco szósty – Rabat trzynasty lub niżej, Rins nie wyżej niż drugi
Zarco siódmy – Rabat czternasty lub niżej, Rins nie wyżej niż trzeci
Zarco ósmy – Rabat piętnasty lub niżej, Rins nie wyżej niż trzeci
Zarco dziewiąty – Rabat bez punktów, Rins nie wyżej niż trzeci

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarze 2

  1. Trzymam kciuki za Johannem, żeby utarł nosa Hiszpanusom na ich ziemi :)

    • Bez wzgledu na to to i tak jego sezon. W przyszłym roku bedzie bronić tytułu. Szkoda, bo powinien trafić do MotoGP. Ale miejmy nadzieje, że tym sezonem zapracuje na posade w klasie królewskiej w 2017 roku. Jest szansa, że w KTM-ie, o ile Ci faktycznie wejdą do tej klasy. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 0,582 sek