Home / Moto2 / Nakagami: Podium dedykuję Shoyi Tomizawie

Nakagami: Podium dedykuję Shoyi Tomizawie

nakagami

Takaaki Nakagami podczas GP San Marino wywalczył swoje pierwsze podium w tym sezonie. Na taki sukces musiał czekać blisko dwa lata.

Japoński motocyklista ostatni raz na podium zameldował się w sezonie 2013 również na torze Misano. Wtedy musiał uznać wyższość tylko przyszłego mistrza świata Pola Espargaro. Tamten rok był najbardziej udany w karierze 23-letniego Japończyka. Oprócz udanego startu w San Marino jeszcze trzy razy stawał na drugim stopniu podium. Był również trzeci na inaugurację w Katarze. Uzbierał 149. punktów co mu dało 8. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Kolejny roku był dla niego kompletnie nie udany. Tylko raz udało mu się zmieścić w pierwszej dziesiątce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W tym sezonie Takaaki jeździ w kratkę. Jest jednym z nielicznych zawodników, który kończył wszystkie dotychczasowe wyścigi. Tylko trzykrotnie nie udało mu się zdobyć punktów. Zajmuje obecnie 11. miejsce z 61. zdobytymi punktami. Ciężko wywalczone podium zadedykował swojemu przyjacielowi Shoyi Tomizawie, który po nieszczęśliwym upadku właśnie na Misano w roku 2010 pożegnał się z życiem.

“Przez cały weekend zespół wykonał świetną robotę. Z wyborem opon czekaliśmy do ostatniej chwili. Byliśmy niezdecydowani, ale wolałem miękką mieszankę. Było ciężko utrzymać rytm, ale się udało. Ten wynik dedykuje Shoyi i jego rodzinie. To fantastyczne uczucie” – powiedział Japończyk.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,385 sek