Home / Moto2 / Neukirchner z Kiefer Racing

Neukirchner z Kiefer Racing

Całkiem niedawno ogłoszono, że Max Neukirchner podpisał kontrakt z zespołem Kiefer Racing i będzie reprezentował za rok barwy niemieckiej ekipy w klasie Moto2.

W minionym cyklu zmagań Niemiec zadebiutował w pośredniej kategorii reprezentując barwy zespołu MZ Racing. Wcześniej przez sześć lat ścigał się on tymczasem w serii World Superbike. Wracając jednak do jego wyników w Moto2, to miniony sezon zakończył on z dorobkiem czterdziestu dwóch punktów i na dwudziestym miejscu w klasyfikacji generalnej. Jego najlepszą lokatą było ósme miejsce wywalczone podczas Grand Prix Włoch.

Po straceniu zdobywcy tytułu mistrzowskiego w pośredniej kategorii – Stefana Bradla, team Kiefer Racing musiał znaleźć innego reprezentanta. Wszystko dlatego, że #65 zdecydował się podpisać dwuletni kontrakt z zespołem z klasy MotoGP – LCR Honda. Co do #76 zaś, to w 2012 roku jeździć on będzie właśnie w niemieckim zespole na motocyklu z ramą marki Kalex, a umowa podpisana z tą ekipą opiewa dokładnie na rok.

„Jestem podekscytowany, że przyszły sezon spędzę z zespołem Kiefer Racing w Moto2. Cieszę się też, że będę mógł jeździć na Kalexie. Jakiś czas temu dane mi było go wypróbować, właściwie to tylko siedziałem na tym motocyklu, ale odczucia były bardzo pozytywne. Chciałbym zacząć jazdy już teraz, ale z powodu zakazu testowania, wypróbuję motocykl dopiero w lutym podczas prywatnych testów. Potem zaś pojawimy się zaś na tych oficjalnych organizowanych przez stowarzyszenie IRTA,” mówił Neukirchner, po czym dodał: „Póki co moim celem jest regularna walka w czołowej dziesiątce i kilka finiszów na podium. jeśli jednak udałoby się wywalczyć coś więcej, wcale bym się nie obraził z tego powodu.”

Tymczasem menadżer niemieckiego zespołu – Stefan Kiefer powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że podpisaliśmy kontrakt z Maxem, najwyżej klasy zawodnikiem z Niemiec. Znamy się już naprawdę długo, toteż oczekujemy udanej współpracy. Wraz z Maxem i Kalexem Moto2 mamy bardzo dobry pakiet, by zaliczyć udany sezon 2012 w pośredniej kategorii.”

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,392 sek