Home / Moto2 / Pasini zastąpi Corsiego w Tasca Racing

Pasini zastąpi Corsiego w Tasca Racing

Zespół Tasca Racing ogłosił, że Mattia Pasini zastąpi Simone Corsiego do końca sezonu od następnej rundy w Brnie.

Pasini powrócił do ścigania się w pośredniej klasie dopiero w trzeciej rundzie w Austin, zastępując kontuzjowanego Augusto Fernandeza. Pasini był później wezwany przez zespół Angel Nieto KTM jako zastępca Jake’a Dixona. Zawodnik następnie dołączył do Petronas Sprinta Racing na następne dwie rundy w Le Mans i Mugello, zastępując Khairula Idhama Pawiego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pasini jednak sam doznał kontuzji podczas GP Hiszpanii i na jego miejsce w Petronas Sprinta Racing został wyznaczony zawodnik testowy Yamahy, Jonas Folger. Pasini jednak powróci do ścigania się w następnych wyścigach w zespole Tasca Racing.

Jestem szczęśliwy, że będę mógł ścigać się w drugiej połowie sezonu z Tasca Racing.” – powiedział Pasini. „Celem na następne wyścigi jest finisz w pierwszej piątce.”

Simone Corsi, który dołączył do Tasca Racing na początku 2018 roku, ukończył poprzedni sezon na 14. miejscu w klasyfikacji generalnej, z najlepszym finiszem na 8. miejscu. Ten sezon jest jednak jeszcze trudniejszy dla zawodnika – ma na koncie jedynie 2 punkty, co daje mu jedynie 21. lokatę w klasyfikacji generalnej.

„Nie była to łatwa decyzja, aby zmienić zawodników w połowie sezonu.” – skomentował szef zespołu, Enrico Tasca. Chcę szczerze podziękować Simone za blisko dwa lata pracy razem. Ale jestem szczęśliwy mając zawodnika kalibru Mattii do skończenia tego sezonu, w którym ciągle możemy walczyć, aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.”  

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Agata Julia Prosińska

Wielbicielka sportów motorowych, która zakochała się w nich bez pamięci i nigdy nie pominie szansy, aby nauczyć się o nich czegoś nowego.

komentarze 2

  1. Zaraz się okaże że Pasini bez kontraktu z żadnym zespołem przejedzie cały sezon :) I w sumie dobrze bo lubię gościa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,470 sek