Home / Moto2 / Sam Lowes zawodnikiem Federal Oil Gresini w 2016

Sam Lowes zawodnikiem Federal Oil Gresini w 2016

sam lowesW przyszłym sezonie w ekipie Fausto Gresiniego oglądać będziemy Sama Lowesa. Brytyjczyk zastąpi Belga Xaviera Simeona.

Federal Oil – lider rynku środków smarnych w Indonezji oraz Gresini Racing współpracują razem w kategorii Moto2 od 2012 roku. Na początku w większości stawiano na zawodników z Azji po czym zaczęto wprowadzać kierowców europejskich. Od 2014 roku w barwach ekipy startuje Xavier Simeon. Belg po zakończeniu obecnych mistrzostw żegna się jednak z drużyną, a jego miejsce zajmie Sam Lowes. Brytyjczyk dosiądzie Kalexa, z którego usług korzysta Federal Oil Gresini.

“Nie mogę się już doczekać przyszłego sezonu w barwach Federal Oil Gresini. Wierzę, że mam potencjał, a przy wsparciu silnej ekipy będę w stanie zdobyć tytuł mistrzowski. Rok 2016 będzie moim ostatnim w Moto2 przed przejściem do MotoGP i jestem zdeterminowany, żeby zakończyć go jako Mistrz Świata. Wiem, że moi fani chcieliby, żebym zdobył mistrzostwo a nowa ekipa i Kalex na pewno mi w tym pomogą. Będę ciężko pracował w nowym zespole, budował silne relację z ekipą i uczył się nowego motocykla. Czuję, że w roku obecnym dojrzałem jako zawodnik i jestem gotowy na nowe wyzwania i walkę o tytuł” – powiedział 25-letni Lowes.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że nadal możemy wspierać bardzo profesjonalny zespól Gresini Racing, z którym przez lata nawiązaliśmy bardzo dobre stosunki pracy. W sezonie 2016 postawiliśmy sobie bardzo ambitne cele wraz z Samem Lowesem, które mają zapewnić świetną ekspozycję marki Federal Oil i zapewnić zaufanie dla naszych konsumentów. W Indonezji duża część fanów śledzi nasze wyniki i chcemy zapewnić im jak najwięcej powodów do radości. Chcielibyśmy podziękować Xavierowi Simeonowi za piękne wyniki przez te dwa lata” – powiedział Prezes Federal Oil Patrick Adhiatmadja.

“To wielka przyjemność dla mnie, że mogę kontynuować projekt Moto2 wspólne z Federal Oil. Razem przygotujemy się do roku 2016 w możliwie jak najlepszy sposób. Wyznaczyliśmy ambitne cele i będziemy liczyć na doskonały pakiet techniczny. Na nowiutkim Kalexie usiądzie utalentowany Sam Lowes, który ma wszystko żeby włączyć się do walki o najwyższe cele. W lipcu na Sachsenring Simeon odniósł dla nas pierwsze zwycięstwo w Moto2. Nadal będziemy dokładać wszelkich starań, żeby sezon 2015 zakończyć w dobry sposób. Chcielibyśmy podziękować Xavierowi za jego ciężką pracę i dobre wyniki. Życzymy mu jak najlepszych startów w przyszłości” – skomentował nowe roszady Fausto Gresini.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,379 sek