Home / Moto2 / Vierge za Cardusa w Tech 3

Vierge za Cardusa w Tech 3

Cardus

W barwach Tech 3 do końca sezonu będziemy oglądać Xaviego Vierge. Hiszpan zastąpi swojego rodaka Ricarda Cardusa.

Cardus swoimi wynikami nie rzucał na kolana i z tego powodu przedwcześnie musiał opuścić stawkę kierowców klasy Moto2. 27-latek w dziewięciu tego sezonowych startach nie zdobył żadnego punktu i z tego powodu ekipa Tech 3 zrezygnowała z jego usług. Warto dodać, że jego klubowy kolega, Niemiec Marcel Schrotter w tym samym czasie uzbierał 12 “oczek” do klasyfikacji generalnej mistrzostw. Cardus w Mistrzostwach Świata od 2007 roku startował 83. razy zdobywając 66. punktów. Jego najlepszy wynik to 7. miejsce wywalczone podczas ubiegłorocznego Grand Prix Katalonii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Następcą Cardusa został 18-letni Xavi Vierge. Hiszpan urodził się w Barcelonia, a całą swoją dotychczasową karierę spędził w narodowych seriach. Rozpoczynał w hiszpańskim Moto3, a następnie przeniósł się stopień wyżej do Moto2. W roku obecnym osiągnął kilka bardzo dobrych wyników czym zasłużył sobie na start w Mistrzostwach Świata. Zadebiutuje podczas najbliższego weekendu na torze w Indianapolis.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 0,476 sek