Home / Moto2 / Vierge za Cardusa w Tech 3

Vierge za Cardusa w Tech 3

Cardus

W barwach Tech 3 do końca sezonu będziemy oglądać Xaviego Vierge. Hiszpan zastąpi swojego rodaka Ricarda Cardusa.

Cardus swoimi wynikami nie rzucał na kolana i z tego powodu przedwcześnie musiał opuścić stawkę kierowców klasy Moto2. 27-latek w dziewięciu tego sezonowych startach nie zdobył żadnego punktu i z tego powodu ekipa Tech 3 zrezygnowała z jego usług. Warto dodać, że jego klubowy kolega, Niemiec Marcel Schrotter w tym samym czasie uzbierał 12 „oczek” do klasyfikacji generalnej mistrzostw. Cardus w Mistrzostwach Świata od 2007 roku startował 83. razy zdobywając 66. punktów. Jego najlepszy wynik to 7. miejsce wywalczone podczas ubiegłorocznego Grand Prix Katalonii.

Następcą Cardusa został 18-letni Xavi Vierge. Hiszpan urodził się w Barcelonia, a całą swoją dotychczasową karierę spędził w narodowych seriach. Rozpoczynał w hiszpańskim Moto3, a następnie przeniósł się stopień wyżej do Moto2. W roku obecnym osiągnął kilka bardzo dobrych wyników czym zasłużył sobie na start w Mistrzostwach Świata. Zadebiutuje podczas najbliższego weekendu na torze w Indianapolis.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
22 zapytań w 1,153 sek